چگونه از آینده روابط عاشقانه مان خبردار شویم | علائمی که نشان از عشق نافرجام می دهد

چگونه از آینده روابط عاشقانه مان خبردار شویم | علائمی که نشان از عشق نافرجام می دهد
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/12/19

برای بسیاری از افراد که عاشق می شوند و می خواهند با فردی زندگی مشترک آغاز کنند، دانستن آینده روابط عاشقانه خود و کیفیت آن بسیار مهم است، وجود برخی حرکات و رفتارها می تواند نشان از عشق نافرجام دهد، در همین راستا، توصیه های روانشناس معروف بریت بروگارد را تقدیم شما می کنیم.

به وسیله برخی از علائم و نشان ها می توان متوجه این نکته شده که آیا روابط عاشقانه انسان دارای آینده ای می باشد و یا این روابط زود گذر و نافرجام است. در این روابطه روزنامه د ایندپندنت (The İndependent) مطلبی را نوشته است که در آن به معرفی پنج عمل و کار اساسی در روابط عاشقانه انسان ها پرداخته است. که این پنج عمل باید در قدم های عاشقانه هر کسی وجود داشته باشد.

نمی توان به صورت صد در صد از فردی که می خواهید، با وی زندگی مشترک تشکیل دهید، مطمئن شوید. اما به وسیله این پنج فاکتور می توانید، تا حد زیاد از آینده روابط عاشقانه خود آگاهی داشته باشید. بر اساس گزارش رسانه ها دانشمند و دکتر دانشگاه میامی (University of Miami) آمریکا، خانم بریت بروگارد (Berit Brogaard) گفته است، که در این مقاله روزنامه، بحث از پنج فاکتور خانواده نیست بلکه صحبت از پنج فاکتوری است که عوامل تهدید و خطر برای روابط زوجین و خانواده می باشند.

یکی از اساسی ترین این فاکتورها مشخص کردن این مساله است که آیا طرف مقابل (معشوق) برای زندگی آینده و زندگی مشترک لایق می باشد و یا نه. کسانی که این مسئله را نمی توانند، درک نمایند، در همان اوایل ازدواج از هم طلاق می گیرند و و یا امکان دارد سال ها با هم زندگی کنند و بعداً طلاق بگیرند. با این حال، پنج فاکتور اساسی عبارتند از:

1- شناخت ارزش ها و خصوصیات بنیادین مختلف هر کس:

ارزش های اساسی معمولاً به باورهای درونی انسان و باورهایی که انسان دوست ندارد، در مورد آنها بحث و گفت و گو کند، مربوط می شوند. البته منظور این نسیت که بعد از ازدواج به پاریس کوچ کنیم یا صاحب فرزند شویم. این ها جزء ارزش های بنیادین محسوب نمی شود. بلکه منظور باورهای انسان است.

لذا انسان باید مطمئن باشد که در ارتباط با عشقتان می خواهد در آینده در کدام بخش از باورهایش تغییراتی را ایجاد کند. اگر معشوقتان با ارزش ها و عقاید اساسی شما شریک نمی شود، امیدوار شدن به این که در آینده وی با این ارزش های شریک خواهید شد، فکر خطرناکی است. البته پروفسور بروگارد می گوید که ارزش های انسان می تواند تغییر کند. اما لازم است دقت داشته باشید که، این تغییرات در زیر فشار و تحت تاثیر حالات رومانتیک می باشد که تغییر هر کدام از این ارزش ها برای انسان دارای اثرات و پیامدهای خواهد بود.

2- نگاه معمولی و عادی طرف مقابل به شما

اگر در روابط تان همه ابتکار عمل از جانب معشوق تان و یا شریک زندگی تان به وجود می آید. می توان گفت که در این روابط تعادل و بالانس وجود ندارد. بر اساس تحقیقی که در سال 2013 انجام شده، نشان می دهد که، افرادی که می خواهند در یکجا زندگی کنند و یا خانواده تشکیل دهند، دو نفری که وارد زندگی مشترک می شوند، 3 الی 6 ماه زمان نیاز است، تا روابط شان عادی شود.

اگر معشوق تان و همسرتان اصلاً از شما نمی پرسد، که شام چی می خواهید، بخورید و یا روز شبنه به کجا می خواهید بروید و خودش معین می کند، لازم است که از این گونه روابط ناراحت باشید. می توان گفت که، شریک زندگی تان شما را به عنوان فردی مطیع پذیرفته است و این علامت یک خطر جدی می باشد.

3- دیدن بی حرمتی و بی احترامی:

می توان گفت که مهمترین چیز در روابط زناشویی حرمت و احترام می باشد. اما بی حرمتی می تواند خود را به شکل های مختلف نشان دهد. تحقیر کردن و پرخاشگری هم بی حرمتی است. پروفسور بروگارد می گوید، در برخی موارد این بی حرمتی بدون اینکه مورد توجه قرار گیرد، روی می دهد. اما اگر معشوقتان و یا همسرتان در بین دوستان به شوخی با عناوین تحقیر آمیز شما را صدا می کند و شما را آزرده خاطر می کند و نیاز به عذر خواهی نمی بیند، در اصل این گونه رفتار نشان از عدم پای بندی به شریک زندگی و بودن با یکدیگر روی می دهد.

روانشناس دیگر پیتر گری (Peter Gray) می گوید، در روابط عاشقانه تنها عشق کفایت نمی کند، لازم است که میان دو نفر احترام و حرمت هم باشد.

4- بیگانه بودن شریک زندگی از نیازهای عاطفی و جنسی طرف مقابل:

اگر معشوقتان و یا همسرتان به دنبال رسیدن به نیازهای خود می باشد، می توان گفت که نیازهای شما را درک نمی کند. در اینجا نیاز به ریاضیات است، حساب کنید چند بار وی به نیازهای شما توجه کرده و چند بار به نیازهای خود توجه می کند.

5- احساس حمایت و مراقبت و عدم ابراز این احساس

البته در ابتدا و اول حس کردن این احساس آسان نمی باشد، اما دقت داشته باشید که، این گونه بیگانگی می توان به سلامتی انسان آسیب بزند. می توان گفت که انسان که در فکر دیگری است ولی طرف مقابل به وی توجه نمی کند و اصلاً به چنین چیزی نمی اندیشد، برعکس احساس مراقبت، حمایت یک طرفه است. اگر روابط شما به این حد رسیده است، بدانید که رابطه عاشقانه نیست، بلکه رابطه والدین و فرزندی می باشد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 49
تعداد کل آرا: 2928
تعداد کل بازدیدها: 239945

نظرات کاربران

*