چگونه ارتقا و پیشرفت شغلی داشته باشیم؟ سه راهکار برای ترفیع شغلی

چگونه ارتقا و پیشرفت شغلی داشته باشیم؟ سه راهکار برای ترفیع شغلی

بسیاری از کارمندان در سرتاسر دنیا به دنبال پیشرفت و ترفیع در شغل خود هستند؛ که می تواند دلایل مختلفی از جمله درآمد و حقوق بیشتر، افزایش دانش و امثالهم داشته باشد. در این مقاله سعی می شود برخی نکات مربوط به ارتقا و پیشرفت شغلی توضیح داده شود.  به منظور رشد و پیشرفت سریعتر در شغل و حرفه خود شما سه کار و مسیر را باید طی کنید: افزایش ارزش خود برای شرکت، بهتر و زیادتر کردن مهارت هایتان، تغییر و عوض کردن سمت یا شغل تان. در زیر هرکدام از این مسیرها و روش های ارتقا و پیشرفت شغلی توضیح داده می شوند.

افزایش ارزش تان برای شرکت

بدین منظور باید با سلسله مراتب موجود در شرکت/سازمان خود آشنا باشید. سعی کنید نحوه سازماندهی و پست های کلیدی در سازمان را بشناسید و نام متصدیان و کارکرد و عملکرد هرکدام را دریابید. با این کار شما پتانسیل های رشد و ارتقا شغلی خود را می فهمید. ضمن اینکه رویه ها و فرایندهای تصمیم گیری و ارتقا شغلی در سازمان/شرکت خود را در می یابید.

سعی کنید زمان و منابع در دسترس خود را هدر ندهید. به عنوان یک انسان و یک کارمند خوب و نمونه سعی کنید که منابع دردسترس خود یعنی لوازم اداری، برق، دسترسی اینترنت و امثالهم را درست مصرف کنید. برای مثال سعی کنید متنی را که می خواهید پرینت بگیرید را چند بار دقیق بررسی کنید و سپس پرینت بگیرید تا کاغذ و جوهر هدر نرود.

سعی کنید در جهت آرمان ها و اهداف شرکت/سازمان حرکت کرده و قدم بردارید. سعی کنید کارها و فعالیت ها را کارا و اثربخش انجام دهید. سعی کنید وظایف و پروژه های محوله به شما را با تمام توان و در زمان مقتضی انجام داده و به پایان رسانید. معمولا مدیران بالا دست شما اگر ببینند که شما به کارتان اهمیت می دهد و آن را درست انجام می دهید، شما را کارمند با ارزش ارزیابی می کنند.

سعی کنید کارها و وظایف محوله به خود را بدون اینکه از شما بخواهند انجام دهید. سعی کنید فراتر از شرح شغلی و وظایف خود عمل کنید. آغازگر بودن در کارها و پروژه ها می تواند نشان دهنده توانایی های شما باشد و در مقابل اگر رئیس شما ملزم باشد حتی جزئی ترین نکات را به شما بگوید یک نقطه ضعف برای شما محسوب می شود.

سابقه ای از موفقیت ها و دستاوردهای خود در انجام کارها، وظایف و پروژهای محوله به خود را تهیه کنید. برای مثال سابقه و گزارشی از معاملاتی که برای شرکت انجام داده اید، صرفه جویی هایی که برای شرکت داشته اید و پروژه هایی که به اتمام رسانده اید را تهیه کنید.

از مشاوران و همکارانی که مسیر شغلی شما را طی کرده اند، کمک و راهنمایی بگیرید. این افراد می توانند داخل یا خارج از شرکت/سازمان شما باشند. می توانید با آنها در یک کافی شاپ یا رستوران قرار گذاشته و درخصوص نحوه موفقیت و پیشرفت شغلی شان گفتگو کنید.

از مدیران بالادستی و مدیریت ارشد شرکت/سازمان بابت راهنمایی ها و فرصت هایی که به شما می دهند، قدردان باشید. البته سعی کنید که این کار مودبانه و به دور از تملق و چاپلوسی انجام بگیرد. در کل قدردانی از هر فردی که کاری برای شما انجام داده است نشانه احترام است؛ بویژه مدیران ارشد.

بهتر و زیادتر کردن مهارت

از وقت های اضافه و آزاد خود برای مطالعه و یادگیری استفاده کنید. برای مثال در مسیر رفت و آمد به محل کار خود سعی کنید به مطالب مرتبط با صنعت یا کار خود گوش کنید. در وقت آزاد خود سعی کنید مقالاتی مربوط به پیشرفت ها و فناوری های جدید صنعت خود مطالعه کنید.

دانش خود نسبت به صنعت و کسب و کاری که در آن فعال هستید را از طریق حرفه ای پیشرفت دهید. علاوه بر موارد فوق الذکر سعی کنید که در کنفرانس ها، دوره های آموزشی و دیگر روش های یادگیری شرکت کنید و بطور عملی و حرفه ای کار خود را پیشرفت دهید. اگر در کارتان یک متخصص یا خبره باشید هم در شغل فعلی و هم در آینده می توانید بسیار پیشرفت کنید و شغل های خوبی به شما پیشنهاد شود.

سعی کنید در زمینه کاری خود در فعالیت ها و پروژه هایی در خارج از شرکت/سازمان خود نیز مشغول بوده و فعالیت کنید – البته در وقت آزاد خود به طوریکه به انجام وظایف محوله به شما صدمه نزند. این کار هم به تخصص و دانش شما افزوده و هم شبکه اجتماعی و ارتباطی شما را بیشتر و بهتر می کند.

تفویض اختیار و وظایف را تمرین کنید و یاد بگیرید. معمولا در مسیر پیشرفت و ارتقا شغلی شما یک مسئولیت بالاتر و مدیریت را کسب خواهید کرد. برای این کار شما باید مهارت واگذار کردن کارها و تفویض اختیار را تمرین کنید و فرابگیرید. اگر در حال حاضر مسئولیت مدیریتی دارید که خوب است در غیر اینصورت سعی کنید که بطور فرضی تفویض اختیار و مسئولیت را تمرین کنید. بدین منظور شما باید با مهارت های هریک از اعضای تیم آشنا بوده و وظایف مربوط به هرکدام را به آنها واگذار و تفویض کنید. توجه به نحوه کار و عملکرد مدیر بالادستی شما نیز می تواند در یادگیری نحوه تفویض اختیار به شما کمک کند.

تغییر شغل یا سمت

سعی کنید که شغل تان را هر سه سال یکبار تغییر دهید. زمانی تغییر شغل کاری بیهود و سخیف محسوب می شد. تحقیقات نشان داده کسانیکه تقریبا هر سه سال یکبار شغل خود یا محل کار خود را تغییر می دهند، می توانند پول بیشتر کسب کنند. علاوه بر این شما با این کار تجربه کاری و شبکه ارتباطی و اجتماعی خود را بیشتر کرده، مهارت بیشتری کسب کرده و با روش های مختلف مدیریت و عملیات سازمان آشنا می شوید.

سعی کنید در شرکت های نوپا/استارتاپ شغلی را بگیرید. این کار بهتر است در دوره میانی مسیر شغلی(Career) شما انجام گیرد؛ زیرا در این مرحله شما تجاربی را کسب کرده اید و استارتاپ ها به شما فرصت عملی کردن این تجارب را در اختیار قرار می دهند. مزیت دیگر استارتاپ ها این است که شما دسترسی بیشتری به مدیران ارشد شرکت داشته و می توانید در تجربه سازماندهی و عملیات شرکت با آنها همراه و مشارکت داشته باشید.

سعی کنید شغل هایی که فراتر از سطح مهارت های شما هستند و چالش برانگیز هستند را انتخاب کنید. اگر چالش های شغل/کار شما فراتر از توانایی ها و مهارت های شما باشد، ناخودآگاه شما به سمت تقویت و بهبود مهارت ها و دانش خود می روید که این برای پیشرفت شغلی شما خوب است. اگر خسته هستید، سعی کنید که مسئولیت ها و وظایف جدید را در شغل فعلی خود بیابید یا یک سمت و شغل چالشی در شرکت/سازمان دیگری را بیابید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 4

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه بوده و به حوزه فاوا و کارآفرینی علاقه دارند.

تعداد کل مقالات: 231
تعداد کل نظرات : 49
تعداد کل آرا: 804
تعداد کل بازدیدها: 58825


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)