چگونه آلودگی هوای داخل خانه را کاهش دهیم؟

چگونه آلودگی هوای داخل خانه را کاهش دهیم؟

در دنیا هر ساله حدود دو میلیون نفر بر اثر آلودگی هوا جان خود را از دست می دهند. بنابراین حق دارید در هنگامی که هوا آلوده است نگران سلامتی خود و خانواده خود باشید. اما نکته مهم است که باید مسائل بهداشتی را در داخل منزل هم رعایت کنیم و هوای داخل منزل را تا جایی که امکان دارد پاکیزه نگه داریم و از آلودگی آن جلوگیری کنیم. اما چگونه می توانیم این کار را انجام دهیم؟ در این مطلب سعی بر این داریم به این موضوع بپردازیم که چگونه می توان آلودگی هوای منزل را رفع کرد؟

چند راه برای مقابله با آلودگی هوای خانه وجود دارد که عبارتند از:

گردگیری:

بسیاری از افراد به دلیل مشغله زیاد، زمان لازم برای گردگیری ندارند در صورتی که تراکم گرد و خاک در یک نقطه می تواند عامل اصلی مشکل های تنفسی باشد. بهتر است از یک دستمال مرطوب برای گردگیری و تمیز کردن مبلمان، یخچال و میز و تلویزیون استفاده کنید.چگونه آلودگی هوای داخل خانه را کاهش دهیم؟

دستگاه تصفیه

دستگاه تصفیه هوا دارای فناوری نانو است که می تواند با مواد آلاینده  هوا مقابله کند و همچنین با ایجاد جریان هوا، منزل را از گرد و خاک تمیز می کند.

گردش هوا:

گردش هوا در منزل بسیار ضروری است. بنابراین پنجره ها را باز نگه دارید و پنکه را روشن کنید تا هوای داخل منزل تمیز شود. هنگام پخت و پز فن و یا هود را روشن بگذارید تا مانع از ماندن دود و مواد آلاینده در منزل شود.

وسایل منزل مناسب انتخاب کنید

به جای فرش از پارکت استفاده کنید، به این دلیل که فرش کک، خاک و مواد آلاینده را در خود جذب و نگه داری می کند، کرکره و پرده ای که کمتر آلودگی را جذب می کند، انتخاب کنید و همچنین می توانید از گیاهان آپارتمانی استفاده کنید تا مقداری از میزان آلاینده ها کاهش پیدا کند.

شستشو و پاکیزه نگه داشتن لباس ها:

پارچه ها و ملحفه ها، مکان مناسبی برای زندگی کک است. بنابراین هر پارچه و ملحفه ای را قبل را استفاده بشویید و تمییز کنید.

از دود پرهیز کنید

دود سیگار، بخاری و حتی شمع می تواند باعث آزاد سازی آلاینده در هوا شود و برای سلامتی ریه ها بسیار مضر می باشد.

از جارو برقی استفاده کنید:

تمیز کردن کل منزل می تواند در سلامتی شما و خانواده تان و در کاهش آلودگی هوای خانه بسیار موثر باشد. بنابراین به طور منظم خانه را تمییز کنید و جارو برقی بزنید.

از رایحه های طبیعی استفاده کنید:چگونه آلودگی هوای داخل خانه را کاهش دهیم؟

عطر ها و رایحه های مصنوعی می توانند حاوی مواد شیمیایی مضر باشند، بنابراین از رایحه های طبیعی مانند جوشانده دارچین و هل استفاده کنید.

میزان رطوبت را کنترل کنید

رطوبت کک و کپک را جذب می کند. بنابراین کنترل میزان رطوبت داخل منزل مهم است و باید زیر 50 درصد باشد.

با کفش وارد منزل نشوید

کفش می تواند گرد و خاک و مواد حساسیت زای بسیاری را با خود به داخل خانه بیاورد. بنابراین زا یک منزل عاری از گرد و خاک می تواند در سلامتی اعضای خانه و مقابله با آلودگی هوای خانه بسیار موثر باشد.

رعایت این نکات می تواند به شما در کاهش آلودگی هوای خانه تان کمک کند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 588
تعداد کل نظرات : 416
تعداد کل آرا: 2920
تعداد کل بازدیدها: 270497


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)