چگونه آرزوهایمان را به حقیقت تبدیل کنیم؟ توصیه هایی برای تبدیل آرزوها به واقعیت

چگونه آرزوهایمان را به حقیقت تبدیل کنیم؟ توصیه هایی برای تبدیل آرزوها به واقعیت

انسان ها خیلی آرزو دارند، و بسیاری فکر می کنند، که امکان دست یافتن به این آرزوها وجود ندارد، در حالی که اگر پشتکار و نظم برنامه ریزی در کار باشد، شاید بسیاری از آرزوهای ما هم به واقعیت تبدیل شود. برزای تبدیل آرزوها به واقعیت، در این مطلب توصیه های به شما می شود، که با رعایت این توصیه امکان دارد به آرزوهایتان برسید.

حتما تا حالا شده که با خود فکر کنید و بگوید، چی می شد، که ما هم مانند انسان های ثروتمند که سوار بر کشتی هستند، و یا مانند انسان هایی که دارای ویلاهای زیبا می باشند، زندگی می کردیم. و با دیدن این گونه انسان حسرت زندگی آنها را داشته باشید، ولی زیاد نگران و حسرت نخورید، تنها کافی است بدانید که هر کسی می تواند چنین زندگی را داشته باشد، اگر بخواهید. با این حال شاید بهتر باشد بگویم، اگر 100 درصد هم ناتوانند، 92 درصد می توانند. حتما از خود می پرسید، این چگونه ممکن است، پس بهتره این مطلب را مطالعه کنید.

بر اساس تحقیقی که در دانشگاه اسکریتون (University of Scranton) پنسیلوانیای آمریکا، انجام شده است، نشان داده که 8 درصد از خیال ها و آرزهای انسان، اگر به دنبالش باشیم به واقعیت تبدیل می شوند، من هم به نوبه خود می خواهم وارد این 8 درصد شوم، برای این کار توصیه های زیر را انجام دهید.

1- برای اولین قدم، یک هدف دقیق را با اراده انتخاب کنید:

طبیعی است که در اینجا صحبت از یک هدف بسیار سخت نیست، در درجه اول این را هم بدانید که، در تحقیقی که گفته شد این نکته را مطرح می کند. که اگر شما این توصیه را انجام دهید 90 درصد به هدف می رسید. مشاهده شده است که، برای رسیدن به هدف جدید باید این اهداف دقیق تعیین شده باشند. و باید اهداف ایده الی نیز باشند. و راه هایی که باید به هدف برسد را نیز دقیق تعیین کنید، مثلا آیا می خواهید در دانشگاه MBA درس بخوانید و یا دانشگاه استنفورد می خواهید بروید؟. اول هدف خود را دقیق کنید، در آن زمان می توانید به هدف خود برسید. باید این نکته را درک کنید که بین سیب زمینی فروختن و تاسیس فروشگاه مک دونالد خیلی تفاوت وجود دارد. واضح است که می توانید یک مک دونالد تاسیس کنید، اما، باید از اشتباه هات دوری کنید.

اگر اهداف بزرگ تری دارید، باید اراده خود ار محکم کنید، اهداف بزرگ را به بخش های کوچک تر تقسیم کنید، و تکه تکه به اهداف خود برسید. چرا که جویدن لقمه های کوچک آسانتر است.

2- هدف خود را از ته دل بخواهید و تمام ابعاد آن را تا آخرین نقطه آن را بررسی کنید:

یکی از مهمترین نکته ها برای رسیدن به هدف، خواستن بیش از اندازه آن می باشد، از خودتان بپرسید: برای این هدف چقدر حاضرید تلاش کنید؟ برای رسیدن به هدف باید خستگی ناپذیر باشید. با موانعی که در روبروی شما ایجاد می شود چگونه برخورد می کنید، آیا منصرف می شود و یا به راه خود ادامه می دهید.

باید اینطوری فکر کنید که هر چه می خواهد بشود، ولی من باید به خواسته ام برسم. و تا رسیدن به نوک قله نباید از تلاش دست بردارید. این گونه فکر کنید که موفقیت خیلی نزدیک است.

برای این که بتوانید موفقیت را بدست بیاورید، به فکرهای و خیال های ناامید کننده اطرافیان خط بزنید و دور آنها زنجیر بکشید. در راه موفقیت با موانع زیادی روبرو خواهید شد، برای اینکه از انگیزه نیفتید، لازم است فکرهای اطرافیان را بی اهمیت بدانید، به این طریق رسیدن به اهداف خیلی آسانتر هم خواهد بود.

3- اهداف خود را الویت بندی کنید:

بر اساس توصیه روانشناسان، انسان های موفق اهداف خود را الویت بندی می کنند، برای مرحله اول می توانید اهداف بلند مدت و کوتاه مدت داشته باشید، که انجام هر کدام از آنها را با دقت پشت سر هم ردیف کنید.

4- با افرادی که مورد اعتماد هستند، مشورت کنید:

انسان های موفق؛ انسان هایی نیستند که خود رای باشند، آنها هم در جای خود مشورت می کنند، سه یا چهار نفر را انتخاب کنند، با این اهداف به صورت دائمی مشورت نماید.

5- همزمان تلاش کنید کارهای زیادی را انجام دهید:

یکی دیگر از ویژگی های انسان های موفق انجام دادن هر چیزی قدم به قدم می باشند، چیزی که مدیر را رئیس شما به شما توصیه می کند انجام دهید باید چیزی باشد که مرحله آخر انجام می دهید.

دویدن دنبال اهداف بزرگ، نیاز به دقت دارد، برای همین لازم است قدم هایتان را شمرده شمرده بردارید، برای برداشتن هر قدم باید تاریخ درست را معین کنید، به این شیوه در یک زمان کارهای زیادی را انجام خواهید داد.

6- توانایی خود را بالا ببرید:

انسان های موفق هر چیزی را با تکرار کردن یاد می گیرند، ارسطو 2000 سال قبل گفته است که: ما چیزی هستیم که انجام می دهیم.

پس اگر می خواهید به آرزهایتان دست یابید، از همین امروز شروع کنید و با اجرای توصیه های این مطلب موفقیت های خود را روز افزون کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4.5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
چگونه آرزوهایمان را به حقیقت تبدیل کنیم؟ توصیه هایی برای تبدیل آرزوها به واقعیت
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4.5
sigmaمجموع آرا: 2


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)