چکار کنیم که باهوش باشیم؟ روش عملی برای افزایش سطح هوش

چکار کنیم که باهوش باشیم؟ روش عملی برای افزایش سطح هوش

داشتن هوش زیاد بسیار مهم می باشد، از این رو، بسیاری از مردم سعی می کنند با توجه به تغذیه خود، از غذاهایی استفاده و مصرف کنند که سبب افزایش سطح هوش و آی کیو آنها شود، اگر چه نحوه تغذیه بر روی میزان هوش تاثیر دارد، ولی به جزء تغذیه روش هایی دیگری هم وجود دارد، که می توان به صورت عملی میزان هوش را افزایش داده، که یکی از مهمترین آنها روشی است که محققان اخیرا آن را کشف کرده اند.

دانشمندان آمریکایی در مورد روش ها و اصولی که موجب تقویت ذهن و مغز می شود، تحقیقی را انجام داده اند، و به این نتیجه رسیده اند که، برای داشتن ذهنی باز با عملکرد فعال، "تفکر و نوشتن" بسیار مهم می باشد. نتایج این تحقیق را که خبرگزاری ریو نووستی (RİA Novosti) روسیه انتشار داده، که این تحقیق بر روی موش ها انجام شده است. در این تحقیق سلول های مغز موش هایی که هر روز از غذا استفاده می کردند با سلول های مغز موشهایی که یک روز در میان از غذاهای استفاده می کردند، مقایسه شده است، و نتیجه نشان داده است که، مغز موش هایی که یک روز در میان غذا می خورند، بیشتر رشد می کند. نتیجه این تحقیق در مورد انسان ها هم صدق می کند.

بر اساس عقیده دانشمندان، دلیل این امر، این است که در زمان گرسنگی مقدار پروتئین مغز افزایش می یابد. این پروتئین در انسان توانایی یادگیری و به خاطر سپاری را افزایش می دهد. چرا که تعداد نورون هایی (Neuron) که در مغز وجود دارد و تعداد سیناپس (Synapse) ها که میان نورون ها ارتباط ایجاد می کند، افزایش می یابد. در حالی که انسان هر چقدر که سنش بالا می رود، میزان این پروتئین کمتر می شود، و این هم سبب ضعف مغز، و نیز ایجاد بیماری آلزایمر می گردد.

بنابراین اگر می خواهید که مغزتان بهتر کار کند، گاهی می توانید گرسنه بمانید.

بسیار از تحقیقات نشان می دهد که، گرسنه بودن کوتاه مدت، (مثلا هفته ای یکبار و به مدت یک روز)، برای عملکرد مغز بسیار خوب است و همچنین برروی دیگر اندام ها و سیستم های بدن انسان تاثیر مثبتی می گذارد. سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند. ریسک ابتلا به بیماری سرطان و بیماری سیستم قلبی – عروقی را کاهش می دهد. و نیز مانع از چاقی می گردد.

لازم به توجه است که، در موقع برخی از بیماری ها مانند دیابت قندی، و بیماری های مرتبط با سیستم گوارش گرسنه ماندن توصیه نمی شود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
چکار کنیم که باهوش باشیم؟ روش عملی برای افزایش سطح هوش
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)