چه کنیم سرما نخوریم | چه بخوریم تا سرما نخوریم | ویتامین های زمستانی کدام اند

چه کنیم سرما نخوریم | چه بخوریم تا سرما نخوریم | ویتامین های زمستانی کدام اند

زمانیکه هوا سرد می شود تنها موضوعی که می توان به آن تفکر نمود این است که چه بخوریم تا در زمستان بیمار نشویم. در زمستان بسیاری ازبیماری هایی که ممکن است بدان دچار شوید این است که کمبود ویتامین داشته باشید. در زیر برای شما ویتامین هایی را ارائه می کنیم که حتما در زمستان باید مصرف کنید.

در این مقاله به مواردی همچون ویتامین های زمستانی و ویتامین های مورد نیاز بدن در زمستان و در زمستان چه ویتامینی بخوریم تا بیمار نشویم و برای پیشگیری بیماری در زمستان چه ویتامینی بخوریم. با چگانه همراه شوید.

ویتامین سی:
این ویتامین پر مصرف ترین ویتامین در ایام سرما بخصوص زمستان است. در زمانی که عفونت هایی مانند سرف و یا آنفلولانزا به سراغتان آمد یکی از مهمترین ویتامین هایی که می توانید مصرف کنید ویتامین سی است. ویتامین سی یا همان قرص جوشان را می توانید مصرف نمایید و یا می توانید از مرکبات و سبزیجات با رنگ های تیره برای جذب حداکثری ویتامین سی استفاده نمایید.

ویتامین دی:
ویتامین دی یکی از مهمترین ویتامین برای جلوگیری از دردهای مفصلی است. البته ویتامین دی ویتامینی است که مخصوصا خانم ها باید در کل سال مصرف کنند اما استفاده از ویتامین دی باعث می شود که به دردهای مفصلی دچا نشوید. اگر شرایطی دارید که در معرض نور آفتاب قرار بگیرید این شیوه نیز بسیار مهم است.
اگرچه مصرف ویتامین دی در تمام طول سال مورد نیاز است، اما در فصل زمستان و با مایل شدن نور خورشید، نیاز شما به این ویتامین بیشتر می شود.

ویتامین ای:
اگر در طول زمستان پوسستان خشک می وشد می توانید با روشی ساده خشکی پوست خود را از بین ببرید. ویتامین ای برای سلامت پوست بسیار ضروری بوده و در زمستان می توانید از آن استفاده نمایید تا پوستتان خشک نشود. گوشت ماهی و اسفناج سرشار از ویتامین ای هستند.

ویتامین ب کمپلکس:
ویتامین ب کمپلکس که مجموعه ای از ویتامین های ب هستند در زمستان برای شما باید به یکی از پر مصرف ترین ویتامین ها شود. زمانی که زمستان روزها کوتاه شده و شب ها بلند می شود طبیعی است که کمی اضطراب و افسردگی سراغتان بیاید در این زمان بهترین کار استفاده از ویتامین ب 12 است.

امگا ۳:
در فصل زمستان اگر 4 ویتامین بالا را مصرف نمودید باید به دنبال نوع دیگری از ماده غذایی باشید که امگا 3 است. امگا 3 در حقیقت یکی از چربی های خوب بوده و می تواند سطح چربی خوب خون را حفظ کند. مصرف امگا 3 را در فصل زمستان فراموش نکنید مخصوصا اگر دچار بیماری ها و دردهای مفصلی هستید بهترین راه حل و درمان استفاده از امگا 3 است.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات وبسایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 168
تعداد کل نظرات : 9
تعداد کل آرا: 108
تعداد کل بازدیدها: 35617
چه کنیم سرما نخوریم | چه بخوریم تا سرما نخوریم | ویتامین های زمستانی کدام اند
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)