چه کسانی پرتقال نخورند | پرتقال چه مضراتی دارد| بهترین زمان مصرف پرتقال

چه کسانی پرتقال نخورند | پرتقال چه مضراتی دارد| بهترین زمان مصرف پرتقال
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/11/01

مصرف میوه خواص و فواید بسیاری دارد که بشر از دیرباز از آن به عنوان درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می کرده است. پرتقال یکی از مواد غذایی غنی از ویتامین سی است. اما همانطور که پرتقال، این میوه معجزه آسا، خواص بسیار زیادی دارد می تواند مضراتی نیز برای انسان به همراه داشته باشد.در این مقاله در این مورد سخن می گوییم که چه افرادی نباید پرتقال مصرف کنند و به دلیل اسیدی بودن این میوه، پرتقال برای چه افرادی مضر است؟

پرتقال به دلیل ویتامین ها و مواد معدنی سرشاری که دارد تاثیر بسزایی در حفظ و تندرستی بدن انسان بازی می کند. به طور کلی پرتقال باعث افزایش پتابولیسم بدن شده و سوخت و ساز قند و چربی را در بدن سرعت بخشیده می تواند در این زمینه ایفای نقش کند. اما همین خاصیت پرتقال برای برخی از افراد می تواند مضر باشد. در این مقاله با چگانه همراه شوید تا در مورد مضرات پرتقال و اینکه چه کسانی نباید پرتقال بخورند صحبت کنیم.

چه کسانی پرتقال نخورند؟ پرتقال برای چه افرادی مضر است؟
افرادی که بلغمی و سودایی مزاج هستند باید از خوردن پرتقال احتناب کنند. پرتقال سرد مزاج است و تفاوتی نمی کند که پرتقال شیرین و یا ترش باشد. خاصیت پرتقال این است که طبعش سرد است و افرادی که به سرما حساسیت دارند نباید این میوه را به صورت خالص مصرف کنند و حتما به همراه آن باید نمک و یا گلپر استفاده کنند.
از خوردن آب و چای چه قبل از خوردن و چه بعد از خوردن پرتقال دوری کنید. در کل نوشیدن آب بعد از هر میوه ای توصیه نمی شود و مضرات بسیاری دارد.

 
چه افرادی پرتقال نخورند؟ مضرات پرتقال برای افراد بلغمی و سودایی مزاج

همانطور که در بالا نیز بدان اشاره نمودیم مصرف پرتقال های پیوندی مانند تامسون می تواند در افراد بلغمی مزاج مشکلات عدیده ای ایجاد کند و به این افراد توصیه می شوتد حتی الامکان پرتقال خود را با نمک و یا گلپر مصرف کنند. کسانی که طبع بلغمی دارند یا از معده و روده سرد برخوردارند باید از خوردن پرتقال خودداری کنند.

بهترین زمان مصرف پرتقال کی است؟ چه کسانی نباید پرتقال مصرف کنند؟
سعی کنید پرتقال را در شب نخورید و بهترین زمان برای مصرف پرتقال بعد از ظهر است. متخصصین امر تغذیه تاکید می کنند که بیماران دیابتی، بیمارانی که بی اختیاری ادرار دارند، بیماران صرعی و تشنجی، بیماران روماتیسمی و نیز بیمارانی که ریفلاکس گوارشی دارند به هیچ عنوان پرتقال نخورند.

ارزش غذایی یک پرتقال چقدر است:

فیبر 4 گرم

ویتامین c 97.89 میلی گرم

اسید فولیک 55.2 میکرو گرم

پتاسیم 333.04 میلی گرم

انرژی 86 کیلو کالری

پروتئین 2 گرم

هیدرات کربن 22 گرم

تیاسین 0.16 میلی گرم

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 521
تعداد کل نظرات : 17
تعداد کل آرا: 359
تعداد کل بازدیدها: 159565

نظرات کاربران

*