چه کسانی در معرض ابتلا به مرگ آنی هستند | علت مرگ آنی چیست

چه کسانی در معرض ابتلا به مرگ آنی هستند | علت مرگ آنی چیست

در دنیای امروز ما شاهد افرادی هستیم که به یکباره، و در حالی که سالم هستند، دچار مرگ می شوند، و از نرگ آنها تعجب می کنیم. برای نمونه افرادی که در حین بازی فوتبال و در زمین بازی فوت می کنند و یا افرادی که سرکار هستند و یکدفعه فوت می کنند، به این گونه فوت مرگ آنی می گویند، که یکی از دانشمندان روسیه مشخص کرده است که چه کسانی بیشتر در معرض مرگ آنی قرار دارند.

 در دنیای طب معاصر، مرگ آنی یکی از مشکلات و مسائل پر سوال می باشد، گاهی دلیل تعیین دقیق این حالت ممکن نیست.

اما بزرگترین فاجعه این می باشد که، مرگ آنی بسیاری از جوانان و افرادی که هیچ گونه مشکل و بیماری ندارند را نیز درگیر می کند، در حالی که پیش بینی و پیش گیری از آن ممکن نمی باشد. بر اساس برخی از اطلاعات آماری، هر سال 800 هزار نفر دچار مرگ آنی می شوند.

دانشمند و پروفسور مطرح روسی به نام شیروکوف (Shirokov) سال های زیادی از عمر خود را صرف تحقیق در مورد مرگ آنی کرده است، وی در گزارشی افرادی که احتمال مرگ آنی را دارند، مشخص کرده است. از جمله افرادی که در خطر مرگ آنی می باشند، می توان فاکتورهای زیر اشاره کرد.

1- جنسیت مذکر: آمار کسانی که دچار مرگ آنی شده اند، نشان می دهد که، مردان بیشتر به این حالت دچار می شوند، این دانشمند روسی حتی ویژگی این مردان را نیز مشخص کرده است. مردان مهاجم و تندخو، کسانی که از باختن بدشان می آید، کسانی که بیش از اندازه کار می کنند، کسانی که بلد نیستند استراحت کنند، کالری زیاد، مردانی که دوست دارند غذاهایی ادویه دار مصرف کنند. مردانی که در موقع عصبانیت به جای اینکه صورتشات سرخ شود سفید می شود، علاوه بر این فشار آمدن شدید بر رگ ها ار دلایل دیگر مرگ آنی می باشند.

2- ورزشکاران:

بر اساس گفته های این پروفسور روسی، ورزش حرفه ای در مقایسه با تربیت بدنی بدن انسان را سالم تر نمی کند، بر عکس تنش های شدید، و استفاده از قرص ها و داروهای ویژه مانند داروهای نیرو بخش و ... موجب تخریب و تضعیف بدن می شود.

3- کسانی که از مشروبات الکلی زیاد استفاده می کنند.

4- بیماران روانی

این بیماران برای درمان بیماری خود ار داروهای خاص بیماری روانی استفاده می کنند، که مصرف این دارو ها، ریسک ابتلا به مرگ آنی را در آنها بسیار افزایش می دهد.

5- ارثی و ژنیتیکی بودن

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1055
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
چه کسانی در معرض ابتلا به مرگ آنی هستند | علت مرگ آنی چیست
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)