چه کسانی بیشتر به خواب نیاز دارند | زنان بیشتر به خواب نیاز دارند یا مردان

چه کسانی بیشتر به خواب نیاز دارند | زنان بیشتر به خواب نیاز دارند یا مردان
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/12/23

خوابیدن و استراحت کردن برای هر کسی چه زن و چه مرد لازم و ضوروی است، ولی گاهی این سوال پیش می آید که آیا زنان بیشتر به استراحت نیاز دارند و یا مردان بیشتر باید استراحت کنند؟ در پاسخ به این سوال خیلی های فکر می کنند چون مردان کارهای سختی تری دارند، پس نیاز به استراحت بیشتری هم دارند، در حالی که تحقیقات خلاف این را ثبات کرده است.

داشتن خواب نرمال یکی از واجب ترین کارهای برای سلامتی انسان می باشد. کم خوابی یا داشتن خواب ناکافی و بی کیفیت، در ارگانیسم بدن انسان سبب به وجود آمدن، آسیب های جدی می شود. بیماری هایی مانند بیماری سیستم قلبی – عروقی، سیستم عصبی، دیابت قندی و حتی ریسک ابتلا به بیماری سرطان را افزایش می دهد و سیستم ایمنی بدن را ضعیف می کند.

بر اساس نظر دانشمندان، به طور نرمال خواب شبانه نباید کمتر از شش ساعت باشد. اما در برخی موارد در میان مردم و یا زوج های این سوال مطرح می شود که آیا زنان به استرحت و خواب بیشتری نیاز دارند و یا مردان؟ و دلیل و چرایی نیاز هر کدام به خواب بیشتر چیست؟ برای پاسخ دادن به این سوالات دانشمندان انگلیسی تحقیقات کاملی را انجام داده اند و به نتایج جالبی دست یافته اند، که نتایج تحقیقات دانشمندان را در ادامه تقدیم شما می کنیم.

دانشمندان مرکز تحقیقات خواب دانشگاه لافبورو (Loughborough University ) در انگلستان، در موقع تحقیقات ویژه خود، کشف کردند که، زنان در مقایسه با مردان بیشتر به استراحت و خواب نیاز دارند. دانشمندان دلیل نیاز زنان به خواب بیشتر را ناشی از ساختار مرکب نورون ها (Neuron) در مغز زنان می دانند. تنها به این دلیل، اکثریت زنان در یک لحظه می توانند، چند کار همزمان را انجام دهند و یا در مورد چند مشکل به صورت همزمان فکر نمایند. لذا در این موقع مغز تحت فشار زیادی قرار می گیرند و به همین دلیل زنان نیاز بیشتری به خواب احساس می کنند.

علاوه بر این، سیستم عصبی زنان در مقایسه با مردان، خیلی حساس می باشد، که این هم دلیل بر این است که در صورت کم بودن خواب در زنان، آسیب های جدی به ارگانیسم آنها وارد می شود.

بر اساس نظریات دانشمندان، به طور متوسط نیاز است که زنان 30 دقیقه بیشتر از مردان بخوابند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 49
تعداد کل آرا: 2928
تعداد کل بازدیدها: 240022

نظرات کاربران

*