چه ورزش هایی در بارداری ممنوع است | ورزش در بارداری برای چه کسانی ممنوع است

چه ورزش هایی در بارداری ممنوع است | ورزش در بارداری برای چه کسانی ممنوع است

بارداری مهم ترین و خاص ترین لحظه زندگی یک خانم است. موارد بسیاری لازم است که خانم ها در دوران بارداری باید بدانند. ورزش در دوران بارداری یکی از مهمترین موضوعاتی است که می توان در مورد آن سخن نمود چون هم کمک می کند تا دوران بارداری راحت تری بگذرانید و هم به شما در زایمان طبیعی کمک شایانی می کند. اما می خواهیم در این مقاله در مورد خانم هایی سخن بگوییم که نباید در دوران بارداری ورزش کنند و یا چه ورزش هایی درزمان بارداری ممنوع بوده و خانم ها نباید آن ها راانجام دهند با چگانه همراه شوید.

چه کسی نباید در حین بارداری ورزش کند؟

خانم هایی که مشکلات حاد پزشکی دارند از ورزش کردن در دوران بارداری معاف هستند. اگر مشکل پزشکی دارید مانند آسم، بیماری قلبی یا دیابت، ورزش در دوران بارداری به شما توصیه نمی شود. البته باز هم تاکید می کنیم که ورزش در دوران بارداری باید از سوی دکتر تایید شود پس نمی توان به طور قطع اعلام نمود که ورزش برای شما مضر است.
علاوه بر تمامی مزیت هایی که از ورزش کردن در دوران بارداری می توان نام برد ورزش در دوران بارداری ممکن است مضر نیز باشد اگر شما شرایط همانند موارد زیر داشته باشید:

خونریزی یا مشاهده لکه
جفت کم
تهدیدی برای سقط جنین بوده و قبلا نیز برایتان اتفاق افتاده است
زایمان زودرس قبل از تاریخ
گردنه رحم ضعیف

قبل از شروع یک برنامه ورزشی، حتما با یک متخصص زنان و زایمان صحبت کنید. امتخصص زنان و زایمان همچنین می تواند دستورالعمل های تمرین شخصی خود را براساس تجربه پزشکی خود ارائه دهد.

چه ورزش هایی در طول بارداری ایمن هستند؟

اکثر تمرینات در دوران بارداری ایمن بوده و انجام می شود، البته نکته انجام تمارین ورزشی در دوران بارداری این است که باید با احتیاط آرامش کامل انجام شود. تا زمانی که با احتیاط تمرین کنید و در آن افراط ننموده و به خود فشار نیاورید ورزش کردن در دوران بارداری نه تنها مضر نبوده بلکه بسیار مفید نیز می باشد.

فعالیت های بی خطر و پر جنب و جوش مانند شنا کردن، پیاده روی سریع، دوچرخه سواری ثابت در محیط داخلی، ماشین های پله یا اسکی فضایی، و ایروبیک با شدت کم (توسط یک استاد هوازی معتبر) می تواند در دوران بارداری برای شما بسیار مفید و مثمر ثمر واقع شود. این ورزش هایی که نام بردیم مناسب بوده و دارای کمترین آسیب به شما هستند. ورزش های هوازی کم شدت به نفع تمام بدن شما هستند و می توانند تا زمان تولد فرزندتان ادامه پیدا کنند.

تنیس و راکتبال به طور کلی فعالیت های ایمن هستند، اما تغییر تعادل در دوران بارداری ممکن است بر حرکت سریع تاثیر بگذارد. فراموش نکیند که شما همراه خود یک موجود زنده را حمل می کنید و تنها یک وزنه با شما نیست و حرکت های سریع و سنگین می تواند باعث شود تا تعادل خود را به م ریخته و بر اثر زمین خوردن هم به خود و هم به جنین صدمات شدیدی را وارد نمایید.
فعالیت های دیگر مانند پیاده روی را می توان در آرامش انجام داد، به خصوص اگر قبل از بارداری آنها را انجام می دادید. ممکن است بخواهید تمرینات یا فعالیت هایی را انتخاب کنید که تعادل و یا هماهنگی عالی داشته باشد برای این کار بهترین کار این است که ورزش های دسته جمعی مانند زومبا و ایروبیک ولی با سرعت پایین استفاده نمایید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات وبسایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 168
تعداد کل نظرات : 9
تعداد کل آرا: 108
تعداد کل بازدیدها: 35617
چه ورزش هایی در بارداری ممنوع است | ورزش در بارداری برای چه کسانی ممنوع است
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)