چه نوع پیازی برای چه مصارفی مناسب است

چه نوع پیازی برای چه مصارفی مناسب است
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/07/21

در بیشتر دستورالعمل های غذایی گفته نشده که از چه نوع پیازی باید استفاده شود. در صورتی که با انتخاب پیاز مناسب می توانید طعم بهتری به غذاها بدهید.

با وجود نگفتن انواع پیاز در دستورغدایی، آشپزهای حرفه ای از برخی قوانین خاص برای طعم دهی به غذا استفاده می کنند.

اگر در دستور نوع پیاز مشخص نباشد انتخاب پیاز در زمان خرید ممکن است کمی گیج کننده باشد. بنابراین حالا برخی از انواع پیاز را به همراه توضیحات لازم در اختیار شما می گذاریم:

پیازهای زرد و تقریبا قهوه ای رنگ

بیشتر مواقع از این نوع پیاز ها استفاده می شود. دلیل قهوه ای نامیدن این پیازها پوست ضخیم قهوه ای آنهاست. آنها تقریبا برای همه ی موارد مناسب هستند و به همین علت هست که این پیازها در بیشتر مواقع انتخاب می شوند. اگر از نوع پیاز در دستور غذت مطمئن نیستید بهتر است از این نوع بردارید. 

 

چه نوع پیازی برای چه مصارفی مناسب است

پیاز های زرد رنگ:

زمانی پیازهای زرد خام هستند بسیار خوب قابل خورد کردن بوده و بعد از پختن حالت کاراملی خاصی پیدا می کنند. هرچه مدت زمان پخت آنها بیشتر باشد شیرین تر می شوند.

می توانید از این نوع پیاز تقریبا در هر چیزی استفاده کنید. این پیازها در غذاهایی که نیاز به پخت در مدت زمان بالا دارند مانند سوپ ها و غذاهایی که دارای گوشت هستند مناسب اند.

پیاز های سفید رنگ:

این نوع پیاز هم مانند پیازهای زرد رنگ می توانند مورد استفاده قرار بگیرند. این نوع دارای پوست های نازک و طعمی بهتر برای غذا هستند. به علت دارابودن میزان آب بالا این پیاز بسیار تر و تازه و در غذا برشته تر می شود.

 

چه نوع پیازی برای چه مصارفی مناسب است

 

گاهی رگه های سبز هنوز در پیاز دیده می شود. این نوع بیشتر در غذاهای مکزیکی مورد استفاده قرار می گیرند. 

در تهیه ی انواع سس با خرده های پیاز این نوع قابل استفاده است. 

 

چه نوع پیازی برای چه مصارفی مناسب است

پیازهای شیرین

انواع مختلفی از پیازهای شیرین وجود دارند. این نوع پیاز برای غذاهایی که تزئینات آن با پیاز انجام می شود و یا در سوپ ها مناسب هستند. 

پیازهای قرمز

این نوع برای سالادها، برگرها، ساندویچ ها و غیره مناسب است. این نوع پیاز بیشتر در حالت خام قابل استفاده بوده و در صورت پخته شدن به اندازه ی دیگر انواع پیاز در طعم غذا موثر نخواهند بود. 

 

چه نوع پیازی برای چه مصارفی مناسب است

 

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 4.5
مجموع آرا: 4

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 243
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 508
تعداد کل بازدیدها: 322306

نظرات کاربران

*