چه لوازم و اشیایی شخصی هستند؟ این لوازم و اشیای خود را به کسی ندهید.

چه لوازم و اشیایی شخصی هستند؟ این لوازم و اشیای خود را به کسی ندهید.
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/09/07

انسان با اطرافیان و یا با خواهر و برادر و همچنین دوستان نزدیکش دارای روابط صمیمی و عاطفی می باشد، و در خیلی از موارد برخی از لوازم خود را با ان به صورت مشترک استفاده می کند، در حالی که نمی داند استفاده مشترک از این وسایل می تواند خطرناک باشد و آنها باید جزوه لوازم شخصی هر فردی باشد.

همه ما دارای احساس و عشق عمیقی به انسان هایی که دوست داریم، می باشیم. و دوست داریم همه چیزمان را با آنها تقسیم کنیم. و یا غم و شادی خود را با انها به اشتراک بگذاریم. اما برخی از اشیا وجود دارند که، سهیم شدن این اشیا با افراد دیگر هم برای آنها و هم برای خودمان مضر می باشد. در این مطلب به شما اشیایی را معرفی می کنیم که نباید انها را با نزدیک ترین افرادتان هم سهیم شوید.

1- هدفون:

گوش هر کس باکتری ها خاص خود را دارد و این باکتری ها متفاوت از باکتری های موجود در گوش دیگران می باشد. استفاده از هدفون دیگران موجب از بین رفتن تعادل و توزان باکتری ها در گوش می شود، و در نتیجه در گوش التهاب به وجود می اید. برای مراقبت از سلامتی گوش هایتان، هدفون های خود را با الکل ضد عفونی کنید.

2- رژلب:

در زمانی که با عجله به جایی می خواهیم برویم، فرمواش می کنیم که رژلب خود را به همراهمان ببریم و ناچار می شویم از رژلب دوستمان استفاده کنیم. و می گویم که با یک رژلب هیچ اتفاقی نمی افتد. اما لازم است بدانید که با رژلب بیماری های پوستی می تواند منتقل شود. برای این که مانع از یکسری این بیماری ها شوید، ابتدا نوک رژلب را به صورت کامل و ظریف برش دهید.

3- لوازم جانبی مراقبت از پوست:

پرس ها و اسنفج هایی که برای مراقبت از پوست، استفاده می کنید. را با دیگران سهیم نشوید. اینها در دورن خود باکتری ها را جمع می کنند. فراموش نکنیم که، اگر این وسایل را با دیگران سهم شویم احتمال ایجاد جوش و آکنه وجود دارد.

4- دستمال:

دستمال باید شخصی باشد چرا که دستمال مایع موجود در بدن مانند عرق بدن را جذب می کند و سبب جذب باکتری ها در خود می شود. و برای تکثیر سریع باکتری ها شرایط مناسبی به وجود می آورد. استفاده از دستمال دیگران، می توان عامل ایجاد بیماری پوستی شود.

5- لوازم جانبی آرایشی و بهداشتی:

لاک ناخن، موچین، اپلیدی و دیگر لوازم آرایشی و بهداشتی شخصی می باشند. این وسیله ها می توانند قطرات خونی که قابل دیدن نیست را با خود حمل کنند. و در میان این اشیایی که بر شمردیم، خطرناک ترین اشیا می باشد که می توان آن را ببا دیگران سهیم شد. اگر می خواهید به بیماری هایی مانند قارچ و یا تب خال مبتلا نشوید، این لوازم را با دیگران سهیم نشوید.

6- شانه و لوازم آرایشی مو:

لوازم ارایشی که با پوست سر تماس پیدا می کند، مانند بیگودی، و حتی شانه و .. را سهیم نشوید، این لوازم می توانند عامل ایجاد قارچ و حتی شپش باشند.

7- اسپری های ضد عرق که غلطکی می باشند:

وسایلی که با بدن تماس پیدا می کنند، را نباید با دیگران سهیم شد. این وسایل حامل باکتری هایی هستند که در پوست می باشد. برای از بین بردن بوی عرق، خود را با انواع بیماری ها درگیر نکنید.

8- دمپایی های منزل و کفش:

همه ما استقبال کردن از مهمان را دوست داریم، و به مهمانانی که به خانه مان می آیند دمپایی می دهیم. اما از پاهایی که عرق کرده می باشند، عامل انتشار باکتری و بو هستند. هر شش ماه یکبار تعویض دمپایی ها را فراموش نکنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 60
تعداد کل آرا: 2999
تعداد کل بازدیدها: 276314

نظرات کاربران

*