چه غذایی بخوریم تا جوان بمانیم؟تاثیر غذاها بر جوانی انسان چیست؟

چه غذایی بخوریم تا جوان بمانیم؟تاثیر غذاها بر جوانی انسان چیست؟

انسان به غذاها خیلی اهمیت می دهد و شاید بتوان گفت که یکی از لذات های زندگی خوردن انواع و اقسان غذاهای مختلف و خوشمزه می باشد، ولی باید توجه داشتن که برخی از غذاها برای سلامتی انسان و هم چنین جوان ماندش بسیار مفید هستند و اگر از این غذا مصرف کنیم به نوعی سلامتی و جوانی خود را تضمین کرده ایم، لذا در این مطلب غذاهایی را به شما معرفی می کنیم که برای جوانی و سلامتی انسان مفید هستند.

شاید شما هم بارها از خود پرسیده اید که چه غذایی بخوریم تا جوان بمانیم؟ و یا اکسیر جوانی چیست و چگونه می شود آن را بدست آورد؟ برای یافتن پاسخ این سوال، بهتر است این مطلب را به دقت مطالعه کنید، تا به اکسیر جوانی دست پیدا کنید.

1- چای سبز:

اگر می خواهید از چشمانتان حفاظت کنید، چای سبز بخورید، آنتی اکسیدانی که در ترکیب چای سبز وجود دارد برای محافظت از چشم مفید می باشد.

2- ماهی:

خوردن ماهی موجب می شود، که روند پیری پوست متوقف شود، و چون در ترکیباتش دارای امگا 3 می باشد، برای تقویت مغز بسیار مفید است.

3- تخم مرغ:

یکی از غذاهایی که برای زیبایی انسان تاثیر زیادی دارید، تخم مرغ می باشد. تخم مرغ برای سلامتی و زیبایی موها بسیار مفید است. در ترکیبات تخم مرغ به علت وجود پروتئین، موجب رشد و بلند مو می شود.

4- کلم:

اگر می خواهید ناخن هایتان سالم بماند از کلم استفاده کنید، در ترکیبات کلم آهن وجود دارد، اگر در بدن انسان کمبود آهن وجود داشته باشد، ناخن ها می شکنند.

5- گوجه فرنگی:

گوجه فرنگی برای سلامتی انسان یکی از مفیدترین سبزیجات می باشد. در ترکیبات گوجه، لیکوپن (Lycopene) وجود دارد که مانع از آفتاب سوختگی می شود. و همچنین بدن انسان را در برابر بسیاری از بیماری ها مقاوم می کند.

6- برنج قهوه ای رنگ:

برنج قهوه ای رنگ برای لاغری بهترین غذا می باشد، در ترکیبات این برنج کالری و روغن بسیار کم می باشد، که برای انسان حس سیری به همراه دارد.

7- میوه ها:

- سیب: در ترکیبات سیب، مواد پرخاصیتی وجود دارد که در پیشگیری از سرطان، بسیار مفید می باشد. علاوه بر این سیب سرشار از ویتامین ها می باشد.

- توت، تمشک، خربزه و شاه توت: این میوه ها به دلیل داشتند آنتی اکسیدان در ترکیبات خود با بیماری های خونی در بدن مبارزه می کنند.

- شلیل، گلابی و زرد آلو: شلیل برای پوست مفید می باشد، گلابی موجب افزایش عمر انسان می شود، در ترکیب رزد آلو هم ویتامین A، منیزیم، آهن، کلیسم و پتاسیم وجود دارد.

- مرکبات هم نیاز بدن به انواع ویتامین ها را تامین می کند.

8- کلم بروکلی:

کلم بروکلی یکی از سبزیجات پرفائده می باشد، در ترکیبات آن ویتامین های زیادی وجود دارد. اما کالری آن کم می باشد، با خوردن این سبزی بدن انسان سالم می ماند، و عمر طولانی خواهید داشت، با داشتن ویتامین C در ترکیباتش موجب جوانی انسان می شود.

توجه در خوردن غذا، و انتخاب غذاهایی مفید و پر فائده می توانید علاوه بر حفاظت از سلامتی خود، جوانی خود را هم داشته باشید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1117
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
چه غذایی بخوریم تا جوان بمانیم؟تاثیر غذاها بر جوانی انسان چیست؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)