چه زمانی می توان کودک را از جیش گرفت؟ آیا استفاده از روروک برای کودک مضر می باشد؟

چه زمانی می توان کودک را از جیش گرفت؟ آیا استفاده از روروک برای کودک مضر می باشد؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/03/15

خانواده هایی که دارای کودک نوزاد می باشند، همیشه با سوالاتی مواجه هستند، که هر کسی، دوستان و اشنایان، هر کدام نظری در مورد انها دارد، و به جای اینکه سبب حل مشکل و راهنمایی والدین باشد، گاهی بیشتر والدین را به سردرگمی دچار می کند، اگر شما هم سوالات زیر دهنتان را مشغل کرده است، می توانید این مطلب را بخوانید و پاسخ سوالات خود را بدانید، این پاسخ ها، مربوط به اقای دکتر مصطفی تاشکسن یکی از متخصصان اطفال ترکیه می باشد.

گاهی سوالات زیر ذهن والدین را به خود مشغول می کنند، سوالاتی مانند این که روروک خوب است یا بد،؟ خواب نوزاد نرمال است یا نه؟کی باید نوزاد را ختنه کنیم؟ و ... که در این یادداشت به این سوالات پاسخ داده می شود.

1- برای داشتن رژیم خواب نرمال در نوزاد چکار باید بکنیم؟

معمولا بسیاری از والدین برای خواباندن نوزاد، آن را روی پای خود می گذارند و یا در بغل خود نگه می دارند. و می گردونند، و یا تا موقع خواب لالایی برای نوزاد می گویند، این کارها همه غلط می باشد. رژیم خواب نرمال در این است که کودک تا سر حد خستگی بازی کند و بعد از اینکه کودک خسته شده آن را به رخت خواب بگذارید تا خودش خوابش ببرد. گاهی در زمان شب کودکان یک دفعه از خواب بیدار می شود، تلاش برای خواباندن دوباره آن با شیر دادن، لالایی گفتن، تاب دادن، کار صحیحی نمی باشد و در خواب هم پوشک نوزاد را تعویض نکنید.

در طول روز هم زیاد خوابیدن نوزاد توصیه نمی شود، گاهی برخی از والدین تا دیر وقت نوزاد را بیدار نگه می دارند، که شب از خواب بیدار نشود و آنها را اذیت نکند. این ها همه کارهای غلطی می باشد. کودکان را یک دو ساعت بعد از شام، به صورت همیشگی در یک ساعت معین بخوابانید. و اتاق خواب کودک را هر شب یک ساعت قبل از خواب هوایش را تعویض کنید.

2- آیا استفاده از روروک برای نوزاد مضر می باشد.؟

نوزاد تا 5 الی 6 ماهگی به صورت نرمال می توانند از روورک استفاده کند. اما در طول روز، نگه داشتن طولانی مدت آنها در روروک بر روی رشد استخوان های نوزاد تاثیر منفی دارد و سبب ضعف شدن استخوان های پا می شود. استفاده زیاد از روروک راه رفتن کودکان را به تاخیر می اندازد.

روروک هم زمانی که کودک می خواهد راه بروند استفاده می شود. اما در این هنگام هم بهتر می باشد که، دست های کودکان را بگیریم و به آنها کمک کنیم که ارام آرام قدم بردارند.

3- در چه سنی لازم است به کودک دستشویی رفتن یاد داد؟

گاهی برخی از والدین به علت وضعیت مادی خود، به کودکان خود در سن پایین سعی می کنند جیش کردن را یاد دهند. اما قبل از 18 ماهگی نیاز نیست که این را به کودکان یاد داد. از جیش گرفتن کودک قبل از این سن، در آنها سبب ایجاد استرس می شود. بعد از اینکه دو سال کودک تمام شد، می توانید دستشویی رفتن را به وی یاد داد. چرا که بعد از این سن کودکان می توان از توالت استفاده نمایند.

4- نوزاد پسر را در چه سنی می توان ختنه کرد؟

ختنه کردن چون یک کار جراحی می باشد، تنها و تنها باید در بیمارستان انجام شود. برای این کار بهترین زمان 6 الی 9 ماهگی می باشد. پزشکان می گویند که در این سن ختنه کردن بسیار راحت و بدون ناراحتی می باشد. در ما بین دو تا شش سالگی که اندام ها جنسی در کودکان شروع به رشد می کند. ختنه کردن توصیه نمی شود.  

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 72
تعداد کل آرا: 3059
تعداد کل بازدیدها: 303010

نظرات کاربران

*