چهار چیز که ممکن است سلامت شما را به خطر بیاندازد

چهار چیز که ممکن است سلامت شما را به خطر بیاندازد
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/03/19

این عادت ها نه تنها ریسک ابتلا به سرطان را در شما کم نمی کنند، بلکه در نهایت ممکن است به سلامتی تان هم آسیب وارد کنند.

  1. از آب حاوی فلوئورید اجتناب کنید

Worries stem در بخشی از مطالعه اش در سال 1990 ارتباط  بین تومورهای استخوان و آب فلوئور دار را در موش های صحرایی نشان می دهد. اما مقامات بهداشتی می گویند: هیچ شواهد قوی از این امر وجود ندارد و حتی شواهدی وجود دارند که نشان میدهد این آبها فواید زیادی برای رفع خستگی دارند.

  1. کاهش استفاده از چسب های دندانی

یافت شده است که اثرات BPA در مواد رنگی روی دندان های آسیای کودکان از پوسیدگی دندانها جلوگیر ی می کند اما انجمن دندان پزشکی آمریکا بیان می کند که این اثرات آنقدر کم هستند که ارزشش را ندارند که از این چسب های دندانی جهت محافظت بهداشت دهان و دندان کودک استفاده شود.

  1. از اسکن های پزشکی غیر ضروری بپرهیزید

آزمایش هایی که از اشعه یونیزاسیون(تجزیه کننده) مانند اشعه های Xو CT استفاده می کنند به طور بالقوه سرطان زاهستند. سی تی اسکن ها به تنهایی باعث تخمین 1.5 درصد از سرطان ها در آمریکا می شوند. بپرسید آیا اسکن واقعا نیاز است؟

 Jennifer Ligibel متخصص انکلوژیست در موسسه سرطان  Dana Farber در بوستو بیان میکند، خانم ها از تجویز ماموگرافی دوری می کنند چون میترسند که اشعه باعث سرطان سینه در آنها شود و به خاطر آنکه زود آن را کشف نمی کنند، خودشان را در معرض خطر بیشتری قرار می دهند.

  1. از بسیاری از مکمل ها دوری کنید

Nebeling هشدار میدهد: مکمل ها راه حل بسیار سریعی برای جلوگیری از سرطان نیستند. آزمایشات یافته اند که مصرف ویتامین های B6، B12، C و E، بتاکاروتن، فولیک اسید یا سلنیوم در قالب قرص خطر ابتلا به سرطان را کاهش نمیدهد و در برخی موارد حتی آن را افزایش هم میدهد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 148
تعداد کل نظرات : 26
تعداد کل آرا: 1240
تعداد کل بازدیدها: 213226

نظرات کاربران

*