چند نکته برای گرفتن عکس های با کیفیت با دوربین گوشی

چند نکته برای گرفتن عکس های با کیفیت با دوربین گوشی

این روزها تقریبا همه ی گوشی های هوشمند مجهز به دوربین هستند و عکس گرفتن با گوشی های هوشمند (smart phone)، بسیار باب شده است. اما چگونه می توان عکس های با کیفیت و حرفه ای با دوربین گوشی گرفت؟ در ادامه چند نکته در مورد گرفتن عکس های با کیفیت به شما ارائه خواهیم کرد.

دوربین گوشی خود را در حالت رزولوشن HD قرار دهید.

این حالت معمولا بری عکس برداری از عکس هایی که نور زیادی دارند اما در محیط های کم نور هستند، به کار می آید. جزئیات ثبت شده ی عکس در این حالت بسیار واضح تر هستند و کیفیت عکس بالاتر خواهد بود.

ثابت بایستید و عکس ها شفاف بگیرید

برای این که عکسی که می گیرید تار نشود باید در محیطی عکاسی کنید که نور به اندازه ی کافی باشد. همچنین باید در هنگام عکس گرفتن دستتان نلرزد. راه خای زیادی برای ثابت ایستادن وجود دارد. می توانید به دیواری یا کنجی تکیه دهید.

از کلید شاتر لمسی به جای کلید فیزیکی استفاده کنید

در بسیاری از تلفن های هوشمند امروزی، یک کلید در کنار گوشی برای عکس برداری تعبیه شده اما بهتر است برای جلوگیری از تار شدن و مات شدن عکس، از آن کلید استفاده نکنید و به جای از  آیکون لمسی گرفتن عکس استفاده کنید.

باید به صورت سوژه ها نور کافی برسد

باید نور کافی روی صورت سوژه های شما وجود داشته باشد و نباید نور پس زمینه وجود داشته باشد. بنابراین اطرافتان را نگاه کنید و بهترین نقطه برای عکس برداری را انتخاب کنید.

از اپلیکیشن های ویرایش عکس استفاده کنید.

این اپلیکیشن ها می توانند امکانات خوبی برای ادیت کردن عکس در اختیار شما قرار دهند. فیلترهای مختلف در این نرم افزار ها می تواند به زیبایی عکس های شما کمک کند. می توانید از اپلیکیشن هایی مانند VSCO Cam یاAfterligh استفاده کنید.

با استفاده از این نکات می توانید عکس های با کیفیت و حرفه ای با گوشی خود بگیرید. توجه کنید کنید موقعیت قرار گیری شما و میزان  کم و زیاد بودن نور موجود در تصویر می تواند در کیفیت عکس شما تاثثیر زیادی بگذارد.

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4.3
sigmaمجموع آرا: 4

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 609
تعداد کل نظرات : 594
تعداد کل آرا: 3995
تعداد کل بازدیدها: 650137


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)