چند سوال علمی بی جواب | سوالاتی بی پاسخ که هیچوقت علم آن ها را جواب نداد

چند سوال علمی بی جواب | سوالاتی بی پاسخ که هیچوقت علم آن ها را جواب نداد
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/06/05

هر چه علم بیشتر پیشرفت می کند و بشر به نکات بیشتری از علم و دانش دست پیدا می کند نکات مبهم بیشتری در ذهن انسان ایجاد می‌شود که حتی ممکن است بسیاری از دانشمندان نیز نتوانند پاسخ های آنها را در یابند.

تاکنون دانشمندان توانسته اند به مسائل بسیار مهم علمی دست پیدا کنند که در پیشرفت بشر و راحتی انسان همچنین تکنولوژی تاثیر بسزایی داشته است اما در حال حاضر چند سوال علمی وجود دارد که هیچ انسان در کل جهان نتوانستند پاسخ آنها را پیدا کند.


آیا پلوتون سیاره است ؟
شاید پرسیدن این سوال کمی احمقانه به نظر آید اما ستاره شناسان بسیاری در این زمینه تحقیقات فراوانی انجام داده اند ولی همچنان بی نتیجه باقی مانده است که پلوتون سیاره است یا خیر ؟ در معنای کلی و تعریف پیش فرض در علوم ستاره شناسی یک سیاره می بایست دارای حرکت باشد به این معنا که تمام انفجارهای فضایی را در مدار خود نگه دارد و یا آنها را به انحراف بکشاند پلوتون در این مورد دارای معنایی ناکام است. زمین برای نخستین مرتبه ۵۰۰ میلیون سال پیش شناخته و به وجود آمده است همچنین نشان می‌دهد که اگر زمین از مدار خود حرکت کند سیارک های اطراف آن و حتی بسیاری از سیاره ها که دارای خالهای فضایی می باشند از حالت سیاره خارج می شوند. همچنان این سوال در بین ستاره شناسان و در کتب علوم نجوم بی پاسخ مانده است.


مرگ چیست؟
انسان تا کنون راه های متفاوتی برای تعریف مرگ پیدا کرده است که از این طریق توانسته است سوالات مختلفی که ذهن بشر در مورد مرگ دارد را پاسخگو باشد اما تکنولوژی پزشکی راه های طولانی برای حفظ اندام انسان پیدا کرده است که مرگ را بی معنا می کند. مرگ در معنای کلی نیازمند سه عامل می باشد نارسایی گردش خون نارسایی تنفسی و عدم زندگی. این موارد در علوم پزشکی پاسخی پیدا کرده‌اند که می‌تواند با کمک بشر حل شدنی باشد و به همین دلیل نمی توان گفت که مرگ حاصل از پیدایش این عوامل است.


آیا ویروس ها هم زنده هستند؟
زنده بودن ویروس ها مسئله‌ای است که برای دانشمندان نیز کاملاً واضح و مشخص نشده است . از زمانی که ویروس ها توسط انسان کشف شدند سال های بسیاری می گذرد هویت این موجودات کاملا مشخص نشده است ویروس ها می توانند تولید مثل کنند و ازدیاد داشته باشند اما ویروس ها فقط سلول های بیوفیلدی دارند این فرآیند تنها به منظور حفظ مواد ژنتیکی توسط ویروس ها صورت می گیرد . پس آیا آنها فقط زنده هستند یا فرآیندهای زنده بودن را انجام می دهند در حال حاضر ویروس‌ها فقط یک زنده بودن پیش فرض را در طبقه بندی خود جای داده‌اند.


قبل از انفجار بیگ بنگ چه بوده است؟
همه می دانیم که نوعی انفجار بزرگ با نام اصطلاحی بینگ‌بنگ قبل از آنکه زمین به وجود آید رخ داده است و تمام کهکشان و کل مسیر راه شیری را تشکیل داده است اما سوالی که برای بسیاری از دانشمندان و ستاره شناسان به وجود آمده است این است که قبل از انفجار بیگ بنگ چه بوده است؟ جواب ها و پیشنهادات حتی نظریه های بسیاری در این زمینه ارائه شده است که هر کدام به حالت تعلیق باقی مانده است بسیاری بر این باور هستند که زمین به صورت تکه های فضایی شکل نگرفته وجود داشته است. در حقیقت بشر خود را این گونه قانع کرده است که قبل از انفجار بیگ بنگ تمام کهکشان به حالت انفصال های فضایی بوده است. البته ا این پاسخ صحیح و علمی نیست و تنها به صورت نظریه و پاسخی پیش‌فرض جهت انسانها صادر شده است.
همواره علم آخرین پاسخ و دقیق ترین پاسخ را برای بشر به همراه داشته است اما باز هم در مواردی خاص پیش می آید که علم نیز نمی تواند جوابگوی تمامی سوال های بشر باشد.

 

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 19

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 36
تعداد کل نظرات : 5
تعداد کل آرا: 948
تعداد کل بازدیدها: 5403

نظرات کاربران

*