چند راهکار برای شستشوی صحیح لباس ها

چند راهکار برای شستشوی صحیح لباس ها

هیچ کدام از ما دوست نداریم لباس های خود را دور بریزیم و زمانی که این لحظه برای ما پیش میاید لحظه ی خوشایندی نیست. اما شستشوی صحیح لباس ها باعث می شود عمر لباس ها افزایش پیدا کند و مدت زمان بیشتری بتوان از آن ها استفاده کرد. امروز در این مطلب می خواهیم بهترین روش شستن لباس را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

با رعایت نکات و راهکارهای زیر می توانید شسشوی بهتری داشته باشید.

لبای ها را کمتر بشویید

با تعویض روزانه لباس ها می توانید از کثیف شدن مکرر آن ها جلوگیری کنید. همچنین شستن لباس ها با ماشین لباس شویی در قیاس با شستشوی دستی آسیب کمتری به لباس های می زند.

از شوینده های ملایم استفاده کنید

استفاده زیاد از حد از شوینده ها می تواند باعث کثیفی بیشتر لباس شود. چرا که کف زیاد آن چربی ها و کثیفی را در لباس نگه می دارد. اگر از شوینده ها زیاد استفاده می کنید، مصرف آن را نصف کنید و سپس خواهید دید که لباس ها باز هم تمیز خواهند شد. بهتر است قسمت شوینده ی ماشین لباس شویی را تا خط نرمال پر کنید.

چند راهکار برای شستشوی صحیح لباس ها

از آب سرد استفاده کنید.

بر روی تمام لباس ها دمای مناسب برای شستشوی لباس ها نوشته شده است. اما این به این معنی نیست که باید حتما از همان دما استفاده کنید. آب سرد معمولا تمام لباس ها را تمیز می کند و مانند آب گرم باعث چروک و رنگ رفتگی لباس ها نمی شود.

انواع مختلف لباس را دسته بندی کنید

اکثر افراد لباس ها را بر اساس رنگ لباس ها برای مثال تیره و روشن دسته بندی می کنند. نوع دیگر تفکیک لباس ها بر اساس بافت آن ها می باشد برای مثال بافت زبر و نرم. با جدا کردن لباس ها بر این اساس، مانع از آسیب دیدن لباس های نرم توسط لباس های سنگین مانند کاپشن می شوید.

لباس ها را در معرض هوا خشک کنید

خشک کردن لباس ها در هوای آزاد نه تنها باعث آسیب کمتری به بافت لباس ها می شود بلکه نور خورشید باعث می شود باکتری احتمالی موجود در بافت لباس از بین برود.

چند راهکار برای شستشوی صحیح لباس ها

در خانه از رخت آویز برای خشک کردن لباس ها استفاده کنید

اگر امکان خشک کردن لباس ها در هوای آزاد برای شما ممکن نبود و در روزهای بارانی امکان استفاده از نور خورشید نبود، می توانید لباس ها را در خانه و با استفاده از رخت آویز و چوب لباسی های قابل حمل استفاده کنید.

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4.7
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 609
تعداد کل نظرات : 683
تعداد کل آرا: 4514
تعداد کل بازدیدها: 873447


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)