چند توصیه برای کسانی که با صبح زود بیدار شدن مشکل دارند

چند توصیه برای کسانی که با صبح زود بیدار شدن مشکل دارند

برای بسیاری از افراد صبح زود بیدار شدن یک چالش جدی است و بسیاری ترجیح می دهند که زمانی که ساعتشان زنگ می خورد، غلتی در تخت بزنند و دوباره بخوابند. کارشناسان به این افراد سه راه کار عملی پیشنهاد داده اند. در این مقاله قصد داریم به این راه کار ها بپردازیم. با چکانه همراه باشید.

  • پیدا کردن یک همپا برای بیدار شدن

قطعا در بین آشنایان و نزدیکان شما افرادی هستند که با بیدار شدن صبح مشکل دارند. شما می توانید با یکی از این افراد قرار بیدار شدن از خواب بگذارید و به محض این که از خواب بیدار شدید با تبادل یک پیام به او اطلاع دهید که به عهد خود وفادار بوده اید. اگر از این دوست و همپای خود خبری نشنیدید به زنگ بزنید و او را مجبور کنید که از خواب بیدار شود. این قرار تنها با پیش شرط این که صدای تلفن خود را روی حالت بلند تنظیم کنید، عملی خواهد شد.

  • تعیین وقت قرارهای صبح زود

اگر صبح زود کاری برای انجام دادن نداشته باشید، احتمال این که در رختخواب بمانید و بیدار نشوید بیشتر است. سعی کنید برای مثال با یکی از دوستان خود صبح برای ورزش کردن قرار بگذارید و یا قرار های کاری خود را به قبل از صبح موکول کنید. بدین ترتیب مجبور می شوید صبح زود تر از خواب بلند شوید و از ماندن در رختخواب می گریزید.چند توصیه برای کسانی که با صبح زود بیدار شدن مشکل دارند

  • روزی 1 دقیقه زود تر از خواب بلند شوید

آیا می خواهید صبح ساعت 7 از خواب بلند شوید و نمی توانید زود تر از 8 بلند شوید؟

زنگ ساعت خود را مرحله به مرحله تغییر دهید و هر روز یک دقیقه زود تر از خواب بلند شوید. پس از یک ماه می توانید ساعت هفت و نیم از خواب بلند شوید و پس از دو ماه می توانید ساعت 7 بیدار شوید. بدن ما تغییر پله به پله راحت تر کنار می آید تا با تغییری که به طور ناکهانی اعمال شود. بنا براین برای بیدار شدن از این روش استفاده کنید و مطمئنا کار راحت تری در پیش خواهید داشت.

 

با استفاده از این راه کار ها می توانید صبح ها راحت تر از خواب بیدار شوید. البته یکی از عوامل بسیار مهمی که باعث می شود شما صبح زود راحت بیدار شوید داشتن خواب راحت در شب است. اگر شبها با بی خوابی یا بد خوابی مواجه هستید می توانید به مقاله های چگونه بر بی خوابی غلبه کنیم؟ و چگونه بی خوابی را درمان کنیم در سایت چگانه مراجعه کنید.

 

 

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 591
تعداد کل نظرات : 427
تعداد کل آرا: 2938
تعداد کل بازدیدها: 277440


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)