چند بار در هفته نزدیکی کنیم؟ تعداد دفعات نرمال رابطه زناشویی | حداقل تعداد دفعات رابطه جنسی

چند بار در هفته نزدیکی کنیم؟ تعداد دفعات نرمال رابطه زناشویی | حداقل تعداد دفعات رابطه جنسی
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/05/15

برای کسانیکه تازه ازدواج کرده اند و شاید آموزش های جنسی و زناشویی ندیده باشند، شاید این سوال پیش آید که چه تعداد رابطه جنسی در هفته یا در ماه یا در سال برای یک زوج نرمال و طبیعی است. در زیر به این موضوع پرداخته می شود که تعداد نرمال روابط جنسی/زناشویی و حداقل تعداد رابطه جنسی زن و شوهر در یک دوره زمانی مثلا هفته ای یا سالانه چه تعداد باید باشد.

ابتدا باید بگوییم که طبق نظر متخصصان روابط زناشویی و روانشناسان نمی توان تعداد مشخصی برای رابطه جنسی زوجین در یک دوره زمانی تعریف کرد. در واقع این مسئله به طبع یا مزاج های زوجین بستگی دارد، ضمن اینکه عوامل دیگری مانند سن، نژاد و غیره در مسئله رابطه جنسی و زناشویی دخیل هستند. برای مثال ممکن است دو زوج در رده سنی 30 سال با دوبار برقراری رابطه جنسی در هفته ارضا شوند اما زوج دیگری در همین رده سنی تنها با ماهی یکبار رابطه جنسی نیاز جنسی شان برطرف شود.

مسئله مهم دیگر در رابطه جنسی تمایلات هر یک از زوجین به برقراری رابطه جنسی است، برای مثال ممکن است زن تنها مایل به برقراری رابطه جنسی و سکس یکبار در ماه داشته باشد و مرد هفته ای چند بار یا شاید روزی چند بار تمایل به برقراری رابطه جنسی داشته باشد. بنابراین متخصصان رابطه جنسی و زناشویی توصیه می کنند به دلیل جلوگیری از مشکلات آتی که بعضا به طلاق بین زوجین نیز منتهی می شود، زوجین از مزاج یکدیگر و نیازهای جنسی یکدیگر برآوردی داشته باشند.

چند بار در هفته نزدیکی کنیم؟ تعداد دفعات نرمال رابطه زناشویی | حداقل تعداد دفعات رابطه جنسی

حداقل تعداد مناسب دفعات رابطه جنسی

برخی از روانشناسان مانند ساری کوپر که متخصص رابطه زناشویی و رابطه جنسی هستند، معتقدند که برای یک زوجین با شرایط نرمال یعنی زوجینی که در اوایل ازدواج یا در شرایط بارداری زن نیستند 2 تا 3 بار رابطه جنسی در هفته مناسب ترین تعداد دفعات نرمال رابطه جنسی زوجین برای یک رابطه زناشویی خوب و متعادل است.البته همانطور که گفته شد این میزان برای افراد در دهه 20 زندگی یا 30 زندگی هستند و شاید افراد با سن بالاتر کمتر از این میزان توانایی برقرار رابطه جنسی و نزدیکی را داشته باشند. ضمن اینکه زوجین باید در معاشقه و رابطه جنسی با همسرشان مسائلی مانند مزاج، زمان برقراری رابطه جنسی و سن خود یا همسرشان را در نظر بگیرند. برای مثال ممکن است مرد در ساعتی از روز که زن خسته است تمایل به برقراری رابطه جنسی داشته باشد که این بر زن و در نهایت رابطه شان اثر سوء دارد.

اما بطور کل حداقل 3 بار رابطه جنسی و نزدیکی در هفته برای یک زوج جوان که مشکلات جنسی ندارند و در حالت نرمال هستند، تعداد دفعات نرمال یا شاید بتوان گفت حداقل تعداد دفعات رابطه جنسی برای زوجین محسوب می شود.

فیلم رابطه جنسی خوب مبتنی بر علم ریاضی اصول داشتن یک رابطه جنسی و زناشویی خوب را براساس اصول فیزیولوژی بدن و اصول روانشناسی و با یک مدل سازی ریاضی توضیح می دهد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 3
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 471
تعداد کل آرا: 4561
تعداد کل بازدیدها: 2069181

نظرات کاربران

*