چطور می توان در 30 سالگی از وضعیت مالی پایداری برخوردار بود

چطور می توان در 30 سالگی از وضعیت مالی پایداری برخوردار بود
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1395/12/13

اینکه در دهه ی 30 زندگی و مخصوصاً اوایل آن از نظر مالی در وضعیت پایداری قرار داشته باشید و خیالتان از بابت آینده راحت باشد، موفقیت چشمگیری محسوب می شود. اما به ندرت پیش می آید که این موضوع جزء اولویت های نخست ما قرار بگیرد. نکاتی وجود دارد که رعایت آن ها می تواند به شما در رسیدن به ثبات وضعیت مالی کمک کند.

چطور می توان در 30 سالگی از وضعیت مالی پایداری برخوردار بود

در دهه ی 20 زندگی، آن چنان به داشتن وضعیت مالی ثابت در آینده فکر نمی کنیم و معمولاً این موضوع در اولوبت های اول ما قرار نمی گیرد. در این مرحله از زندگی، چیزهایی نظیر ساختن اعتبار خوب و داشتن درآمد به معنای واقعی کلمه خسته کننده به نظر می رسد. اما در حقیقت لازم است که با موضوعات خسته کننده سروکار داشته باشید تا بتوانید از جاذبه های زندگی لذت ببرید: مسافرت، داشتن یک خانه، راه انداختن یک کسب و کار و حتی حمایت یک خانواده. این ها ممکن است به اندازه ی خواب صبح جمعه دلچسب نباشند، اما واقعیت این است که هرچه زودتر به خرد اقتصادی دست یابید، سریعتر به اهداف بزرگتان دست می یابید.

کاملاً طبیعی است که پاسخ همه ی سؤالات را ندانید. گوگل باعث شده است که فکر کنیم با یک کلیک می توان  پاسخ همه ی پرسش ها را یافت. اما وقتی ندانیم در رابطه با امور مالی به دنبال چه هستیم و یا اینکه پاسخی که یافته ایم بهترین پاسخ برای ما هست یا نه، کل این فرایند منجر به احساس شکست می شود. نگران نباشید. حالا که قصد سروسامان دادن به اوضاعتان را دارید، کمک گرفتن از دیگران نه تنها بد نیست بلکه هوشمندانه ترین کاری است که می توانید انجام دهید. درست همانطور که به دلیل شکستگی پایتان به یک متخصص مراجعه می کنید، انتخاب یک مشاور مالی می تواند شما را در تصمیم گیری های مهم مدیریت پول راهنمایی کند.

سعی کنید داشتن شغل برایتان معنایی بیشتر از دریافت حقوق داشته باشد. تا زمانی که بیکار هستید، پرداختن به امور مالی چندان آسان نیست، اما وقتی صاحب شغل شدید، دوست دارید از شغلتان مطمئن باشید. هر موقعیتی ممکن است؛ شاید این شغل رؤیایی شما نباشد یا مناسب شما نباشد: راه هایی پیدا کنید تا به یک مهره ی ارزشمند تبدیل شوید؛ از روز اول با همکاران و رؤسای خود روابط دوستانه برقرار کنید؛ سعی کنید ایده های نو داشته باشید، متوجه خواهید شد که تغییرات کوچک در نحوه ی رویکردتان به کارها می تواند باعث ارتقاء میزان رضایت و سودمندی شما شود.

به ارزش کارتان اطمینان داشته باشید. هنر مذاکره درباره ی دستمزدتان یک مهارت مهم است که باید اغلب در اوایل کار به آن بپردازید. شایان ذکر است که معمولاً درصد کمی از افراد درباره ی دستمزدشان مذاکره می کنند و این اشتباهی است که ممکن است منجر به تحمیل هزینه های هنگفتی در طول زندگی حرفه ای شما شود. بنابراین جسور باشید و آنچه لایق آن هستید را مطالبه کنید. مطمئناً جیب شما در آینده از شما ممنون خواهد بود.

ولخرجی و ریخت و پاش نکنید. پس انداز کنید. کارشناسان توصیه می کنند حداقل سرمایه ی شش ماهتان را برای روز مبادا پس انداز کنید، اما تحقیقات نشان می دهد اغلب ما حتی قادر نیستیم یک حادثه ی کوچک را پوشش دهیم. راهی برای ذخیره ی پولتان برای حوادث پیش بینی نشده، نظیر یک تصادف یا یک جراحت، پیدا کنید در این صورت یک روز بد به یک روز بد بی پایان تبدیل نمی شود.

به دوران بازنشستگی فکر کنید. در جوانی، تصور دوران بازنشستگی و اینکه چه شرایطی برای انسان پیش می آید بسیار سخت است. بدهی وام دانشجویی و پیدا کردن راهی برای ترفیع گرفتن احتمالاً جزء ابتدایی ترین نگرانی ها هستند. حقیقتاً برای شروع اصلاً زود نیست؛ هدف این است که حدود 15 درصد از درآمدتان را برای دوران بازنشستگی ذخیره کنید، این چیزی است که کارشناسان توصیه می کنند؛ از کم شروع کنید، بدین ترتیب در هنگام بازنشستگی همچنان وضعیت مالی پایداری خواهید داشت.

از خیال پردازی درباره ی رؤیایی که طبق برنامه پیش نرفته است دست بردارید. در دهه ی سوم زندگیتان، رؤیاهای زیادی در سر می پرورانید. بعضی اوقات شروع  زندگی و سرمایه گذاری در کار مورد علاقه تان ممکن است طبق برنامه پیش نرود. این بخشی از بازی زندگی است. اما مهم این است که به عنوان یک جوان بتوانید خودتان را جمع کنید. سعی کنید با بدهی هایتان روبرو شوید و دوباره به زندگی برگردید.  

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 4.4
مجموع آرا: 7

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 9
تعداد کل نظرات : 3
تعداد کل آرا: 38
تعداد کل بازدیدها: 10194

نظرات کاربران

*
r
reader ( 2016-08-07 10:50:03 )
مطلب خوبی بود.