چطور بفهمیم چه کسانی عکس پروفایل مان را چک یا ذخیره می کنند؟

چطور بفهمیم چه کسانی عکس پروفایل مان را چک یا ذخیره می کنند؟

امروزه استفاده از شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک(Facebook)، لینکداین(Linkedin)، اینستاگرام، بادو(Badoo) و همچنین نرم افزارهای پیام رسان مانند تلگرام(Telegram Messengar)، واتس آپ(WhatsApp)، وایبر و غیره بسیار رایج و گسترده شده است. یکی از مسائل امنیت و سوالی که بسیاری از کاربران این شبکه های اجتماعی و نرم افزارهای پیام رسان مبتنی بر اینترنت دارند این است که بدانند چه کسی عکس پروفایل شان را چک یا ذخیره کرده است. زیرا در قالب این وبسایت های شبکه اجتماعی و اپلیکیشن های پیام رسان حتی اگر شما تنظیمات خود را به حالت خصوصی(private) نیز قرار دهید امکان مشاهده، چک کردن یا ذخیره عکس پروفایل وجود دارد(در امن ترین حالت امکان مشاهده وجود دارد). البته باید توجه کنید که اساسا بسیاری از این شبکه های اجتماعی برمبنای این شکل گرفته اند که افراد بتوانند با مشاهده حداقل عکس یکدیگر و نامشان درخواست دوستی بدهند که اگر نتوانند عکس فردی را ببینند، نمی توانند درخواست دوستی بدهند و فلسفه این شبکه اجتماعی زیر سوال می رود! در زیر توضیحات در پاسخ به این سوال که چگونه بفهمیم چه کسی عکس پروفایل ما را در شبکه های اجتماعی و نرم افزارهای پیام رسان مشاهده و ذخیره کرده است، می پردازیم. بدین منظور تنها چند شبکه اجتماعی و نرم افزار پیام رسان معروف بررسی می شوند.

چه کسی عکس پروفایل من را در فیسبوک مشاهده کرده است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که در فیسبوک راهی برای مشخص شدن اینکه چه کسی عکس پروفایل شما را مشاهده یا ذخیره کرده است وجود ندارد و حتی اگر شما تنظیمات فیسبوک را در محدودترین حالت و بصورت شخص کرده باشید، باز هم امکان مشاهده عکس پروفایل شما برای همه میسر است و شما هم نمی توانید بفهمید که چه کسی عکس پروفایل شما را مشاهده کرده است؛ بنابراین در انتخاب عکس پروفایل فیسبوک خود دقت کنید!

چه کسی عکس پروفایل اینستاگرام من را مشاهده کرده است؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که اینستاگرام هم چون اساسا یک اپلیکیشن شبکه اجتماعی است که در آن عکس و فیلم کوتاه به اشتراک می گذارند، امکان محدود کردن مشاهده عکس پروفایل برای افراد دیگر را قرار نداده و شما نیز نمی توانید بفهمید که چه کسی عکس پروفایل اینستاگرام شما را مشاهده و چک کرده است. البته خوشبختانه امکان ذخیره کردن عکس پروفایل در اینستاگرام وجود ندارد. البته قابلیت استوری و لایو استوری/ پخش زنده(live story) تلگرام این امکان را به کاربر می دهد که اسامی کسانیکه در حال مشاهده صفحه پخش زنده کاربر هستند را ببیند ضمن اینکه دیگر کاربران حاضر در صفحه پخش زنده نیز می توانند نام افراد حاضر را ببینند(همانند اینکه شما در یک سخنرانی قرار دارید و همه از جمله سخنران که در اینجا کاربر پخش کننده زنده است، می توانند یکدیگر را ببینند).

چگونه بفهمیم چه کسی عکس پروفایل تلگراممون را چک و مشاهده کرده است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که در تلگرام نیز این امکان وجود ندارد که شما بتوانید بفهمید چه کسی عکس پروفایل شما را چک کرده است، ضمن اینکه امکان ذخیره عکس پروفایل حتی اگر آن فرد جزء مخاطبان و دوستان شما نباشد، وجود دارد. حتی اگر شما پستی را برای دوستی بفرستید و آن دوست نیز پست شما را برای کس دیگری ارسال کند، عکس و مشخصات کلی شما برای شخص سوم قابل مشاهده و عکس پروفایل شما قابل ذخیره است. بنابراین در انتخاب و قراردادن عکس پروفایل تلگرام بسیار احتیاط و دقت کنید. البته توجه کنید که ممکن است اپلیکیشن هایی وجود داشته باشند که امکان فهمیدن اینکه چه کسی عکس پروفایل شما را چک کرده است را به شما بدهند، اما چون تلگرام API ها و قابلیت های نرم افزاری مربوطه را قرار نداده، این اپلیکیشن ها جزء اپلیکیشن ها غیر مجاز و هک محسوب می شوند که استفاده از آنها می تواند خطرناک باشد.

چه کسی عکس پروفایل لینکدین من را مشاهده و چک کرده است؟

برخی از شبکه های اجتماعی مانند لینکدین و بادو(Badoo) بطور پیشفرض امکان اینکه شما بفهمید چه کسی عکس پروفایل شما و بطور کل پروفایل شما(البته قسمت هایی که برای عموم/public آزاد گذاشته اید) را مشاهده کرده است را در قسمتی به نام Who views your profile قرار داده است. البته امکان ذخیره عکس پروفایل شما در لینکدین وجود ندارد. البته در لینکدین شما باید حالت public  را در قسمت privacy انتخاب کرده باشید. ضمن اینکه اخیرا در لینکدین به دلیل اینکه یک شبکه اجتماعی مبتنی بر حرفه یابی و موقعیت شغلی است، برخی امکانات از جمله مشاهده تمامی افرادی که پروفایل شما را مشاهده و چک کرده اند بصورت یک سرویس premium که برای یک ماه رایگان و بعد از آن پولی است، درآمده است.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 4

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 173
تعداد کل آرا: 2586
تعداد کل بازدیدها: 631179


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)