چرا نمی توانیم همسر مناسب خود را پیدا کنیم | علل پیدا نکردن همسر مناسب

چرا نمی توانیم همسر مناسب خود را پیدا کنیم | علل پیدا نکردن همسر مناسب

در جامعه برخی از جوان ها هستند که با وجود داشتن سن و سال بالا هنوز مجرد هستند، وقتی از این جوان ها دلیل اینکه چرا ازدواج نکرده اند را می پرسیم، می گویند که با وجود اینکه چند سال است دنبال همسر مناسب می گردند ولی هنوز همسر مناسب خود را پیدا نکرده اند، لذا در این مطلب به بررسی علل پیدا نکردن همسر مناسب در برخی از افراد می پردازیم.

در روی زمین انسان هایی وجود دارند که سال ها به دنبال همسر مناسب برای خود می باشند، ولی هنوز هم نمی توانند آن را پیدا کنند. در این رابطه، یک مقاله جالب در نشریه (Personality and Individual Differences) انتشار یافته است، در این مقاله به نوشته یکی از دانشمندان که در مورد علل پیدا نکردن همسر مناسب در برخی از افراد می پردازد، تحقیقاتی را انجام داد است و این تحقیقات مورد توجه رسانه های جهانی قرار گرفته اند. این گونه که، دانشمندان ادعا می کنند، برخی از افراد به علت عیب هایی که در شخصیت خود دارند، نیست که همسر مناسب پیدا نمی کنند. بلکه پروسه تکامل و رشد آنها به صورت مستقیم بر زندگی آنها تاثیر می گذارد و از این رو نمی توانند همسر مناسب خود را پیدا کنند.

بر اساس گفته های یکی از دانشمندان دانشگاه نیکوزیا (University of Nicosia)، از هر دو نفری که برای تشکیل خانواده، تلاش می کنند یک نفر در زندگی شخصی و یا در مساله تداوم نسل دچار ناراحتی و مشکل می باشد. اما در بیشتر موارد در بین طرفین مشکلی وجود ندارد، تنها دلیل نامناسب بودن برای هم متفاوت بودن روند رشد تکامل آنها می باشد، که بستگی به محیط متفاوت زندگی و انطباق پذیری آنها دارد.

روانشناسان قبرسی در بین دانشجویان دانشگاه های مختلقی تحقیق جالبی انجام داده اند. در این پرسشنامه، نزدیک به دو هزار نفر از دانشجویان (تنها پسران) در مورد گذراندن مراحل مختلف زندگی، توسعه و پیشرفت، چگونگی برآوردن کردن نیازهای جنسی و انتخاب های جنسی سوالاتی را پاسخ دادند.

دانشمندان با بررسی نتایج این پرسشنامه، متوجه شدند که، حتی افرادی که زاویه نگاه متفاوتی دارند، در پیدا کردن همسر مناسب برای خود دچار مشکل هستند. چرا که آنها به مدت سال های زیاد تنها و تنها به دنبال پیدا کردن شخصی ایده آلی برای روابط جنسی فانتزی بوده اند. به همین دلیل برخی از افراد سال ها، نمی توانند روابط اجتماعی مناسبی داشته باشند تا بتوانند با افراد دیگر زندگی مشترکی را شروع نمایند.

بر اساس نتایج نظر سنجی، نزدیک به دو هزار نفر دانشجویی که، در زندگی شخصی خودشان زنی وجود داشته است، در بیشتر موارد از انطباق با وی و در مورد مساله روابط جنسی دارای مشکل می باشند. این گونه که در بین افرادی که در تحقیق شرکت کرده اند، از هر دو نفر یک نفر، در ملاقات اول و یا در ادامه دادن رابطه موجود با مشکلات متعددی روبرو می باشند. البته بیست درصد از دانشجویان با این برداشت و عقیده موافق نبودند. بعضی از آنها، این مشکل را هم برای پسران و هم برای دختران به عنوان "دوران گذار" یاد می کرد اند.

بر اساس نظر دانشمندان؛ اگر شما نمی توانید از روابط جنسی خود محافظت کنید، دلیل اش جذاب بودن نمی باشد و یا این که مشکلی جنسی دارید، نیست. این مشکلات تنها با روند تکامل و مشکلات اجتماعی انسان در ارتباط می باشد. در این روند زندگی و تکامل انسان، اولین بار 200 سال قبل به صورت رادیکال تغییراتی رخ داده است. لذا لازم است، دوباره خود را با برخی از روش های استانداردی که تهیه شده است هماهنگ کنیم. دیدگاه جهانی خود را تقویت کنیم. به زندگی از دریچه های گسترده و باز نگاه کنیم، استانداردها قدیمی را پاره کنیم، تلاش کنیم در مورد انسان هایی که دوست داریم، زندگی را با آنها شریک شویم، فکر کنیم. به صورت قطعی اجازه ندهید، دیگران در انتخاب همسر برای شما دخالت داشته باشند. به این روش ها در بیشتر موارد می توانید، برای همیشه از مجردی رهایی یابید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 41
تعداد کل آرا: 2874
تعداد کل بازدیدها: 212397
چرا نمی توانیم همسر مناسب خود را پیدا کنیم | علل پیدا نکردن همسر مناسب
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3
loading...


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)