چرا نباید رختخواب های سفید را اتو کرد؟

چرا نباید رختخواب های سفید را اتو کرد؟

برخی از بانوان با هر با شستن رختخواب آنها را اتو می کنند، در حالی که محققان و متخصصان اعلام می کنند که اتو کردن رختخواب سفید نه تنها ضرورتی ندارد، بلکه می توان در برخی موارد مضر هم باشد. از این رو، توصیه می کنند که زنان رخت خواب های سفید را اتو نکنند. محققان برای اینکه چرا نباید رخت خواب های سفید را اتو کرد، به دلایل زیر اشاره می کنند.

بسیاری از متخصصان و کارشناسان بهداشت توصیه می کنند که رختخواب ها را مردم هر چند وقت به یکبار به صورت کامل بشورند و آن را تمیز نمایند. شستن رختخواب ها برای حفظ سلامتی و از بین بردن میکروب ها و باکتری ها بسیار مفید و لازم می باشد. اما برخی از بانوان بعد از اینکه رختخواب های خود را می شورند، آنها را اتو می کنند و سپس پهن می کنند. در حالی که محققان توصیه می کنند بعد از شستن رختخواب ها به ویژه رختخواب های سفید آنها را اتو نکنند.

اگر چه اتو کردن یکی از کارهای غیر قابل اجتناب کارهای خانه می باشد. لکن متخصصان این کار را در مورد اتو کردن رختخواب ها، غیر ضروری و وقت گیر می دانند و اتو کردن آن را مفید نمی دانند و حتی ادعا می کنند که این کار می تواند مضر هم باشد. در آمریکا و اروپا اتو کردن رختخواب های سفید دیگر خیلی وقت است که فرموش شده است. دلایل اتو نکردن رختخواب های سفید عبارتند از:

1- در زمانی که زنان رختخواب های سفید را اتو می کنند، توانایی جذب رطوبت هیگروسکوپی رختخواب های سفید کاهش می یابد. این امر برای سلامتی مفید محسوب نمی شود.

2- در رختخواب های سفید تازه اتو شده رطوبت باقی می ماند، اگر زنان رختخواب سفید را بلافاصله بعد از اتو کردن، پهن کنند، این عمل سبب می شود که نم برای مدت طولانی باقی بماند و در نتیجه سبب ایجاد انواع قارچ ها، باکتری و کپک ها شود. قارچ ها و کپک ها برای سلامتی بسیار مضر محسوب می شوند و می توانند بیماری هایی از آلرژی تا سرطان را ایجاد نمایند و ریسک ابتلا به انواع اختلالات را افزایش می دهند.

3- اتو کردن کاری زمان بر می باشد، زنان در دنیا معاصر بدن این هم زیاد کار می کنند، لذا اتو کردن سبب خستگی بیش از حد زنان می گردد. اتو نکردن رختخواب های سفید هم موجب آزاد شدن بخشی از زمان زنان و هم استراحت آنها می شود، لذا می توان در این زمان به مراقبت از خود بپردازند.

4- در زمان اتو کردن، گاهی زنان مجبورا چند ساعت سرپا بایستند، این عمل برای رگ های پا بسیار مضر می باشد.

5- بسیاری از زنان، اتو کردن را به عنوان یک ابزار ضدعفونی کننده می شناسند، لاکن ماشین لباسشیویی ها معاصر گردو خاک و میکروب ها را از روی رختخواب و لباس تا حد کفایت از بین می برند و سبب ضد عفونی کنندگی آن تامین می کنند و لذا دیگر نیازی نیست تا دوباره آنها را ضد عفونی کرد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
چرا نباید رختخواب های سفید را اتو کرد؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)