چرا مگس ها کثیف اند | غذایی را که مگس نشسته به هیچ عنوان نخورید

چرا مگس ها کثیف اند | غذایی را که مگس نشسته به هیچ عنوان نخورید
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/09/11

بسیاری از ما مگس را موجودی کثیف به شمار می آوریم ولی آنقدر این مضوع برایمان مهم نیست. ممکن است در زمانی که به بیرون و برای گردش و تفریح می رویم غذایی دور و اطرافمان پرر از مگس باشد و تنها با تکان دادن دست آن ها را از محل خود به صورت لحظه ای دور کنیم اما در همان حال اگر مگس بر روی غذاهایمان بشیند ان ها را مصرف می کنیم. 

اما آیا تا بحال با خود فکر کرده اید که مگس چرا کثیف است و یا مگس با غذاهای ما چه می کند؟ مگس ها ممکن است یکی دو ماه وجود نداشته باشند و آن ها را نبینیم اما باید بدانید که مگس ها جزیی از زندگی ما هستند و باید با جان و دل ان ها را بپذیریم.
اخیر محققان آمریکایی از کالج ابرلی ایالت پنسیلوانیا در مورد تحقیقاتی که بر روی حشرات و مخصوصا مگس ها انجام داده اند به این نتیجه رسیده اند که مگس ها و حشرات بیش از آن میزان که ما فکر می کنیم آلوده بوده و ناقل بیماری و ویروس و باکتری هستند. محققان این انیستیتو دریافته اند که حشرات و مگس ها ناقل سالمونلا، ای کولای و باکتری های عامل زخم معده هستند.
همه ما از مگس ها و حشرات خوشمان نمی آید و با ابزارهای گوناگون سعی در از بین بردن آن ها داریم اما همانطور که در بالا بدان اشاره نمودیم این موجودات کوچک حامل میکروب های خطرناکی هستند و ما از این ماجرا اطلاع چندانی نداریم. بعد از اینکه محققین تحقیقاتی گسترده را بر اساس شیوه های توالی DNA انجام دادند توانسته اند میزان تجمع میکروب ها و باکتری ها را روی بدن مگس هایی که در خانه ها پرسه می زنند اندازه گیری کنند. نتایج این اندازه گیری بسیار خیره کننده بود. دانشمندان با این آزمایشات فهمیدند که تقریبا 351 نوع باکتری خطرناک در بدن مگس وجود دارد.
بر اساس این تحقیقات و آزمایشات آلوده ترین نقاط بدن مگس ها و حشرات پاها و بال های آنان شناخته شد که بیشترین تحمع باکتری و ویروس را در آن ها داشته است. بخش عمده میکروب ها در هنگام حرکت مگس روی فضولات و سایر ضایعات در حال تجزیه که مگس ها دوران رشد خود را درون آن ها می گذرانند، به بدن این حشرات وارد می شود.
بعد از تمامی مواردی که در بالا بدان اشاره نمودیم باید به شما بگوییم که تمامی موارد بالا این هشدار را به شما می دهد که یه هیچ عنوان غذایی را که مگس بر روی آن نشسته است را نخورید. تا می توانید برای رفتن و لذت بردن از طبیعت به مکان هاس روستایی و اطراف شهرها بروید و از پارک های شهری استفاده نکیند.

نکته قابل توجه در این رابطه این است که اکثر ما در صورت نشستن مگس روی غذا یا خوراکی نسبت به دور کردن آن اقدام می کنیم و بعد بدون توجه به آلوده شدن، آن ماده غذایی را مصرف می کنیم فارغ از اینکه مگس می تواند حتی با یک بار نشستن یک ماده غذایی را آلوده کند.

مگس ها یکی از کثیف ترین حشرات روی کره زمین هستند. با آخرین نتایج پزشکی انجام شده بر روی آن ها بیش از 600 نوع باکتری و ویروس توسط مگس ها حمل می شود. س به هیچ عنوان تاکید می کنیم به هیچ عنوان غذایی که مگس روی آن نشسته را نخورید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 168
تعداد کل نظرات : 10
تعداد کل آرا: 121
تعداد کل بازدیدها: 53521

نظرات کاربران

*