چرا مردان زودتر از زنان می میرند؟ دلیل مرگ زودتر مردان چیست؟

چرا مردان زودتر از زنان می میرند؟ دلیل مرگ زودتر مردان چیست؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/03/15

شاید شما هم متوجه شده اید، که مردان در مقایسه با زنان زودتر فوت می کنند، کافی است تنها با اطراف خود نگاهی کنیم، تا این موضوع را به روشنی مشاهده کنیم، علاوه بر این امارها هم این نکته را نشان می دهند. دلیل کوتاه بودن عمر مردان در مقایسه با زنان را در این مطلب می توانید بخوانید.

زنان در مقایسه با مردان، عمر طولانی تری دارند، این را آمار کشورهای مختلف هم نشان می دهد، اما سوال این است، که چرا زنان در مقایسه با مردان عمر طولانی تری دارند؟ برای پاسخ دادن به این سوال، نظریات مختلفی وجود دارد. با این حال در این مطلب، پاسخ یکی از متخصصان بیماری های داخلی ترکیه ای به نام خانم جانان کاراتای را تقیدم شما می کنیم، ولی در پاسخ به این سوال، دلیل کودتاهی عمر مردان در مقایسه با زنان را اینگونه اعلام کرده است.

این متخصص داخلی که در کنفرانسی با عنوان "به خودتان خوب نگاه کنید" اعلام کرده است که، اگر مردان به سلامتی خود توجه نکنند، خیلی کمتر از این هم عمر می کنند. این دانشمند دلیل کوتاهی عمر مردان را ناشی از کروموزوم های آنها دانست.

بر اساس گفته های این متخصص، در مردان کروموزوم X وY وجود دارد. کروموزوم Y در مردان سبب داشتن عمر کوتاه آنها می گردد.

این متخصص اعلام کرده است که، در نوک کروموزم ها تلومرها (Telomere) قرار دارند. تلومر ها کرومزوم ها و DNT را از خطرات مختلف محافظت می کنند. و به طور کلی در مردان کروموزوم را از دست می دهند، می توان گفت که با کمبود تلومر مواجه می گردند.

به همین دلیل اگر مردان به خودشان توجه نکنند، از زنان خیلی کمتر عمر می کنند. از همین الان به مردان می گویم که شما یک تلومر کمتر دارید. این مطلب را مد نظر داشته باشید.

این متخصص همچنین اعلام کرده است که این نظر که مصرف روغن سبب بیماری انفارکت می شود، واقعیت ندارد. بر اساس گفته های وی در بدن انسان 60 درصد سلول ها را آب، 20 درصد را پروتئین و 19 درصد چربی تشکیل می دهد. و در بخش بسیار کمی از آن کربوهیدرات هم وجود دارد.

روغن های طبیعی برای ارگانیسم بدن انسان بسیار تاثیر گذار و مفید می باشند. زندگی بدون روغن ممکن نیست. داشتن رژیم غذایی بدون روغن و یا کم روغن می تواند سبب ایجاد بیماری شود. بدن نیاز به انواع روغن ها دارد. و بدن این روغن ها را خودش تامین می کند، ولی دو نوع روغن است که، آنها را از حیوان و یا گیاهان بدست می آوریم، در این روغن ها امگا 3 و امگا 6 وجود دارد. بدن به این روغن ها نیاز دارد. روغن هایی که منشا دائمی دارند بیشتر از گوسفندان گرفته می شود. انها در بدن انسان احساس سیری به وجود می آورد. و نیز روغن های حیوانی و روغن زیتون به بدن انرژی می دهد. مغز را فعال تر می کند، مانع از چرب شدن کبد می شود و نیز روحیه انسان را سرحال می کند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 71
تعداد کل آرا: 3053
تعداد کل بازدیدها: 299062

نظرات کاربران

*