چرا مردان به زنان دیگر نگاه می کنند؟ دلیل چشم چرانی مردان چیست؟

چرا مردان به زنان دیگر نگاه می کنند؟ دلیل چشم چرانی مردان چیست؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/07/29

در همه جوامع، مردان را متهم می کنند که به زنان دیگر نگاه می کنند و یا با وجود داشتن همسر جذب زنان غریبه می شود، اخیرا تحقیق در اسکاتلند انجام شده که نشان می دهد دلیل این عمل مردان به تاریخ گذشته بر می گردد. که در گذشته مردان برای ازدیاد نسل خود با زنان متعدد ازدواج می کردند.

نتایج تحقیقی که در دانشگاه استرلینگ اسکاتلند انجام شده است، نشان می دهد که دلیل اینکه مردان دوست دارند به زنان دیگر نگاه کنند، ریشه در تاریخ و سیر تکامل دارد.

نتایج این تحقیق که در روزنامه Daily Telegraph انتشار یافته است نشان می دهد که مردان، زنانی را که برای اولین بار می بینند بسیار جذاب محسوب می کنند و جذب آن می شوند. تا زنانی که مدت های زیادی است با انها اشنایی دارند. دلیل این هم مربوط به سیر تاریخی می باشد که در گذشته مردان با زن های مختلف ازدواج می کردند تا نسل خود را افزایش دهند. اما زنان بیشتر به مردانی اهمیت داده می شود که با انها اشنایی دارند و به دنبال شوهرانی هستند که آنها را به خوبی می شناسند.

در این تحقیق از زنان و مردان شرکت کنند سوالات مختلفی پرسیده شده است، و نتایج گوناگونی به دست امده است. برای نمونه برای مردان و زنان ابتدا عکسی از جنس مخالف نشان داده شده و سپس عکس های دیگر را به انها نشان داده اند، مردان عکس زنانی را که برای اولین بار دیده اند را جذاب می دانستند.

همچنین در این تحقیق از مردان و زنان پرسیده شده است که آیا همسرانشان برای آنها جذابیت دارید، که نتیجه نشان داده است که زوج های که کمترین شباهت را به هم دارند، جذابیت بیشتری برای هم دارند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 89
تعداد کل آرا: 3274
تعداد کل بازدیدها: 754860

نظرات کاربران

*