چرا مردان با زنان بزرگتر از خود ازدواج می کنند؟

چرا مردان با زنان بزرگتر از خود ازدواج می کنند؟

امروز در جامعه ما و برخی دیگر از کشورها پدیده ازدواج پسران جوان با زنان سن بالا رواج پیدا کرده است و برخی از پسران ترجیح می دهند که با زن هایی ازدواج کنند که اختلاف سنی بالایی با آنها دارند. در حالی که بسیاری از روانشناسان توصیه می کند که در ازدواج چندسالی حداقل مرد باید بزرگتر از زن باشد.

در سال های اخیر بسیاری از پسران جوان، با زنانی ازدواج می کنند که از لحاظ سنی از خودشان بسیار بزرگتر می باشند، اما در بین مردم، نگاه به چنین مواردی خوش بینانه نیست. اکثر مردم این گونه ازدواج ها را هنوز هم نمی پسندند، بر اساس عقیده بسیاری از مردم، مردانی که ازدواج می کنند لازم است از لحاظ سنی از زنان بزرگ تر باشند. اما در اصل کدام (بزرگ بودن مرد یا زن) بهتر می باشد؟ چرا برخی از پسران دوست دارند با زنانی که از خودشان بزرگتر می باشد ازدواج کنند؟ کدام ویژگی و خصوصیت موجب می شود که پسران این کار را انجام دهند؟

برای پاسخ دادن به این سوال، در ادامه دلایلی را که روانشناسان مطرح کرده اند را تقدیم شما می کنیم.

1- همگام نبودن سن فیزیولوژیکی (روانشناختی) با سن بیولوژیکی

بر اساس گفته های روانشناسان، به طور کلی، این عقیده در بین مردم رواج دارد که، لازم است مردان از زنان چند سال بزرگتر باشند، در اصل روند تشکیل خانواده سن فیزیولوژیکی مهم می باشد. در بین برخی از زوج ها، تنها چند سال اختلاف و در بین برخی 8 تا 10 سال اختلاف سنی وجود دارد. در اصل هم در ازدواج و تشکیل خانواده سن فیزیولوژیکی تاثیر زیادی دارد، چرا که سن بیولوژیکی همیشه با سن فیزیولوژیک یکسان نمی باشد.

2- بزرگ شدن، نمی تواند نشانه سن فیزیولوژیک می باشد.

متخصصان می گویند که، کسانی که ازدواج می کنند، سن بیولوژیکی نه، بلکه سن فیزیولوژیکی نقش اساسی دارد. مثلا در موقعی که زوجین هم سن و سال می باشند، یکی دارای شخصیت کودکانه و دیگری دارای شخصیت نوجوانانه می باشد، چنین مواردی بیشتر مشاهده می شود. البته این می توان دلیلی برای بد بودن روابط و یا استمرار زندگی زناشویی باشد.

3- پسرانی که به مادر خود وابستگی شدیدی دارند:

یکی دیگر از دلایلی که برخی از پسران دوست دارند با زنان بزرگتر از خود ازدواج کنند، این است که آنها تلاش می کنند مهر مادری را در این زنان جستجو نمایند. گاهی برخی از مادران با افتخار می گویند که، پسرانشان وابسته به مادرش می باشد، بدون مادر نمی تواند زندگی کند، اما این اصلا مسلئه ای نیست که دارای افتخار باشد. در حال حاضر روانشناسان وابستگی بیش از حد پسران 15 سال و به بالا را به مادرانشان وضعیت مناسبی نمی دانند. به همین دلیل این موضوع محلی برای غرور، احساس خوشبختی و افتخار ندارد. چرا که همین فرزند وقتی به 20 یا 30 سالگی می رسد دوست دارد با زن 40 ساله ازدواج نماید.

4- بهتر است مرد از زن 4 الی 5 سال بزرگتر باشد

خیلی ها سوال می کنند که آیا لازم است مردان از زنان در امر ازدواج بزرگتر باشند؟ برای پاسخ دادن به این سوال، روانشناسان عدد خاصی را قبول ندارند و آن را مانند یک قانون در نظر نمی گیرند، اما به طور کلی بهتر است که مردان از زنان بزرگتر باشند، این امر هم به دلیل تغییراتی است که در زنان و مردان در سنین مختلف روی می دهد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
چرا مردان با زنان بزرگتر از خود ازدواج می کنند؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)