چرا غذاهای فریزری خوشمزه نیست ؟ | دلیل طعم نداشتن غذاهای فریزری چیست؟

چرا غذاهای فریزری خوشمزه نیست ؟ | دلیل طعم نداشتن غذاهای فریزری چیست؟

چندین سال است که استفاده از غذاهای فریزری بسیار رایج شده است. یک بسته گوشت چرخ کرده یا یک بسته سبزی یخ زده را از فریزر خارج می کنیم و در عرض مدت زمان کوتاهی یک غذا تهیه می کنیم. اما آیا دقیقا می دانید که چه بلایی بر سر مواد غذایی داخل فریزر می آید ؟ آیا حقیقتا مصرف مواد غذایی فریزشده برای سلامتی مضر نیست ؟

فریز کردن با مواد غذایی چه می کند ؟

فریزر وسیله ای است که در بیشتر منازل وجود دارد. اگر خیلی هم از آن استفاده نکنید حداقل چند عدد بستنی در آن قرار می دهید. گوشت و مرغ و سبزیجات و حتی نان در بیشتر منازل داخل فریزر قرار داده می شوند آیا با این که می دانیم مواد فریزری دچار افت کیفیت می شوند استفاده از آن ها برای سلامتی مضر نیست ؟ دقیقا فکر کرده اید که چه بلایی بر سر بستنی و یا مرغ فریز شده اتان می آید. شما هنگامی که یک ماده غذایی را فریز می کنید از رشد و تاکثیر باکتری های آن جلوگیری به عمل می آورید. منجمد کردن مانع رشد باکتری های موجود در هر نوع ماده غذایی می شود. همان طور که آب در دمای بالا به شکل جوش و یا بخار می تواند یک سری باکتری ها را از بین ببرد به شکل منجمد نیز همین عمل را انجام می دهد.

چرا غذاهای فریزری خوشمزه نیستند ؟

زمانی آب را داخل فریزر قرار می دهید به دلیل اختلاف دمایی که بین هوا و آب وجود دارد آب به صورت گاز در می آید و تبخیر می شود تا کم کم به حالت جامد یا همان یخ در بیاید. در حقیقت برای تبدیل شدن آب به یخ می بایست مقدارمناسبی فشار هوا در یک محل سرد و خشک قرار گیرد تا آب منجمد شود. به همین دلیل زمانی که شما یک کاسه سوپ را داخل فریزر قرار می دهید مدت زمان بیشتری برای انجماد لازم دارد تا وقتی که یک تکه استیک را داخل فریزر قرار می دهید. آب موجود در استیک تقریبا تبخیر شده و بلور های جامد یخ بر روی گوشت را تشکیل می دهند به همین دلیل است که گوشت پس از فریز شدن کمی تغییر رنگ خواهد داشت چرا که آب درون آن تبخیر شده است. بیشتر غذاهایی که داخل فریزر قرار می گیرند به همین صورت منجمد می شوند و بسته به میزان آبی که درون خود دارند دچار تغییراتی از جمله تغییر رنگ، تغییر شکل و حتی تغییر میزان خشکی و در نهایت تغییر طعم می شوند. هر چه مدت زمانی که مواد غذایی داخل فریزر قرار می گیرند بیشتر باشد میزان بیشتری از آب ماده غذایی تبخیر می شود و بلورهای یخی تشکیل می دهد و همین منوال سبب از بین رفتن تازگی و طعم آن می شود. بهتر است جهت مصرف سودمند تر مواد غذایی میزان بیشتری از آن ها را به صورت تازه مصرف کنید و در غیر این صورت مدت زمانی که مواد غذایی را داخل فریزر قرار می دهید کوتاه کنید تا تازگی آن ها را بیشتر احساس کنید و طعم بهتری را بچشید.

 

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 34

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 36
تعداد کل نظرات : 5
تعداد کل آرا: 947
تعداد کل بازدیدها: 2850
چرا غذاهای فریزری خوشمزه نیست ؟ | دلیل طعم نداشتن غذاهای فریزری چیست؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 34


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
A
علی ( 2018-06-30 15:42:02 )
ممنونم از متن خوبتون