چرا صدای انسان ضعیف می شود؟ دلیل تغییر صدای انسان چیست؟ علت گرفتگی صدا چیست؟

چرا صدای انسان ضعیف می شود؟ دلیل تغییر صدای انسان چیست؟ علت گرفتگی صدا چیست؟

گرفتگی صدا و یا ضعف صدا در بسیار از افراد به وجود می آید و خیلی ها به آن بی توجهی می کنند در حالی که این می تواند نشانه بیماری خطرناکی باشد، از همین رو، وقتی با گرفتگی صدا و یا ضعف ان مواجه شدید حتما آن را جدی بگیرد و به پزشک مراجعه نماید.

برای ما برخی از مواقع پیش می آید که تن صدامون تغییر می کند و یا با گرفتگی صدا مواجه می شویم، اما در اکثر مواقع دلیل ان را نمی دانیم و با بی اعتنایی و بی توجهی با آن برخورد می کنیم. در حالی که این تغییر صدا و یا گرفتگی آن می تواند نشانه بیماری دیگری باشد.

گرفتگی صدا، ضعیف شدن آن و یا تغییر صدا می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. اما گاهی این تغییرات نشانه بیمارهای خطرناک و جدی است. به همین دلیل در چنین مواقعی لازم است به دکتر مراجعه نمود. با این حال در زیر علل سطحی که موجب تغییر صدای انسان می شود که به شما معرفی می کنیم:

1- در زمان سرماخوردگی لارنژیت؛

در موقع سرماخوردگی لارنژیت تارهای صوتی دچار التهاب می شوند. که معمولا با عفونت خود را نشان می دهند. در این زمان نفس کشیدن کمی دشوار می شود.

2- در زمان پولیب شدن تارهای صورتی

وقتی که تارهای صورتی انسان دچار پولیب می شود. صدا تغییر می کند. نشانه داشتن پولیب در گلو، صرفه به همراه خون می باشد.

3- بیماری رفلکس معده:

این بیماری هم منجر به تغییر صدا در انسان می شود. بر اساس تحقیقات در زمان رفلکس معده، ترشح اسید معده زیاد می شود، و احساس سوزش در گلو حس می شود. به همین علت در صدا تغییر به وجود می آید. کسانی که دچار رفلکس معده می باشند در موقعی که غذاهای ادویه دار، ترشیجات، سیب زمینی، و نوشیدنی های تند می خورند، علایم و نشانه های آن بیشتر ظاهر می شود.

4- کشیدن سیگار؛

کشیدن سیگار هم می تواند منجر به تغییر صدا در انسان شود، سم های موجود در ترکیبات سیگار می تواند به تارهای صورتی آسیب برساند.

5- در زمان فلج شدن تارهای صورتی

در زمانی ها که تارهای صوتی فلج می شوند، به طور کلی صدای انسان می گیرد. حتی اگر انسان بخواهد حرف بزند صدایش یه سختی در می آید.

6- وجود سرطان در تارهای صوتی و گلو؛

در این زمان هم، صدا ضعیف می شود، و حتی می تواند به طور کلی قطع شود.

در همه این موارد نیاز است که به دکتر مراجعه شود، و علل ضعیف شدن صدا و مشکلی که تارهای صوتی پیدا کرده اند. درمان شود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 786
تعداد کل نظرات : 33
تعداد کل آرا: 1539
تعداد کل بازدیدها: 61832


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)