چرا صبح پنیر نخوریم؟ | عوارض خوردن پنیر در اول صبح چیست | مضرات پنیر خوردن

چرا صبح پنیر نخوریم؟ | عوارض خوردن پنیر در اول صبح چیست | مضرات پنیر خوردن
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/11/01

اگر شما نیز عادت دارید که برای صبحانه پنیر مصرف کنید باید بدانید که مصرف پنیر در ابتدای صب که انسان نیاز به انرژی دارد امری اشتباه است زیر پنیر مزاجی سرد داشته و مانع فعالیت کامل مغز می شود. پس اگر نیاز به انرژی بالا در ابتدای صبح مخصوصا در انجام امور کاری نیاز به فعالیت های مغزی هستید صبحانه پنیر نخورید. در زیر به دلایل اصلی این موضوع می پردازیم که نباید صبحانه پنیر بخورید.

یکی از عمده ترین مشکلات تغذیه ایرانی‌ها این است که کلا ما ایرانی ها به صبحانه اهمیت نمی دهیم. ما ایرانی ها کلا صبحانه را نادیده می گیریم و همیشه سعی داریم تا نان و پنر بخوریم و اهمیتی به وعده غذایی صبحانه نمی دهیم. اما پنیر برای صبحانه مناسب نیست.
اگر پنیر را در صبحانه آن هم در فصل سرما با گوجه و خیار که هر دو طبع سردی نیز دارند مصرف شود چنان تاثیر منفی بر روی شما خواهد گذاشت که خودتان نیز باور نمی کنید. مصرف این سه ماده غذایی سرد مزاجی و کاهش استفاده از مغز را چندین برابر کاهش می دهد.
اخیر متحققین دریافته اند که جذب کلسیم بهترین زمانش در شب است و برای اینکه کلسیم لبنیات به طور کامل جذب شود بهتر است که در شب مصرف شوند. برای مثال مصرف پنیر به همراه گردو، سیاهدانه، آویشن می تواند یک وعده مناسب برای شما باشد.
اکثر دانش آموزان و کارمندان ایرانی در ابتدای صبح خوابالو یده و کسل هستند و اکثر دلیل عمده آن هم مصرف پنیر در ابتدای صبح و به عنوان صبحانه است. مربای بالنگ، مربای به، مربای هویچ و مربای پوست پسته عسل و شیره انگور بهترین صبحانه برای فصل سرما است.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 168
تعداد کل نظرات : 10
تعداد کل آرا: 135
تعداد کل بازدیدها: 113411

نظرات کاربران

*