چرا سرفه می کنیم | سرفه نمودن علامت سرماخوردگی است یا آنفولانزا | سرفه کردن نشانه چیست

چرا سرفه می کنیم | سرفه نمودن علامت سرماخوردگی است یا آنفولانزا | سرفه کردن نشانه چیست
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/09/11

سرفه یکی از میهمانان همیشگی ما در زمستان است. این میهمان ناخوانده همیشه در زمستان نمایان می شود. اما آیا سرفه کردن هدفی را در بدن دنبال می کند؟ آیا سرفه تنها روش هوشمندانه ای است که ویروس ها برای گسترش از آن استفاده می کنند؟چندین نظریه سعی دارند توضیح دهند که چرا سرفه می کنیم و سرقه کردن از آنفولانزا است یا سرماخوردگی. در این مقاله بدین موضوع می پردازیم که آیا سرفه کردن از آنفولانزاست یا اینکه نتیجه سرماخوردگی می باشد؟

سرفه یک رفلکس طبیعی برای پاک کردن راه تنفسی از ذرات کوچک، میکروارگانیسم ها، مخاط ها، یا غذاها یا نوشیدنی ها است که به طور تصادفی به "دریچه تنفسی" رفته ست. اما زمانی که ما با عفونت شدید یا آنفلوآنزا مواجه می شویم، سرفه یک بعد جدید می گیرد و معنا و مفهومی دیگر در بر خواهد گرفت.

عفونت های دستگاه تنفسی اغلب به عنوان گلو درد مشاهده می شوند. در اولین نشانه، عفونت دستگاه تنفسی فوقانی می تواند به راحتی به یک سرفه خفیف تبدیل شود که به احتمال زیاد به دنبال سرفه تولید می شود که بسیار ناراحت کننده است.

چرا ما سرفه می کنیم؟ وقتی سرفه می کنیم عفونت از آنفولانزا یا سرماخوردگی است؟

التهاب، آسیب سلولی و مخاط
ویروس سرماخوردگی و آنفلوانزا به بدن ما از طریق پوشش بینی حمله می کند. در پاسخ، سیستم ایمنی بدن ما سعی می کند با باز کردن جعبه پاندورا از مواد شیمیایی و ویروس هایی که به آن حمله ور شده است مبارزه کند. پروفسور موریس توضیح می دهد که عفونت rhino انسانی منجر به بالا رفتن سطح مولکول های پروتئین التهابی مانند برادیکینین، تاهیکینین ها، پپتید مرتبط با ژن کلسیتونین و لکو تریژن ها می شود.

در حالی که این بازی نقش مهمی در مبارزه با سرماخوردگی دارد، برخی از دانشمندان به طور کامل موافق هستند که این مولکول ها دلیل سرفه اصلی ما هستند. سرفه یک رفلکس عصبی است که به وسیله عصب واگرا متصل می شود. انتهای عصبی مسئول در سطح حنجره ما یا در مسیرهای هوایی ما قرار دارد و سیگنالهای سرفه باید به این طریق به سمت راه هوایی نفوذ کنند تا علایم ایجاد کنند.

سرفه موقت است

خبر خوب این است که اغلب سرفه ها در عرض 3 هفته خوب می شود، گرچه بعضی از آنها - که به عنوان سرفه بعد از ابتلا به ویروس یا پس از آن شناخته می شوند - می توانند تا 8 هفته طول بکشد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 168
تعداد کل نظرات : 10
تعداد کل آرا: 121
تعداد کل بازدیدها: 53593

نظرات کاربران

*