چرا سایز پای زنان زود به زود تغییر می کند؟

چرا سایز پای زنان زود به زود تغییر می کند؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/09/19

زنان یه دلیل ژنتیک و علل ارثی دارای استخوان بندی ظریفی می باشند، با این حال، بسیاری از زنان می دانند که سایز پا و کفش آنها هر چند وقت یکبار تغییر می کند، در حالی که سایز کفش و پای مردان بعد از 25 سالگی ثابت است و تغییر نمی کند، اگر می خواهید دلیل تغییر سایز پای زنان را بدانید، به شما توصیه می کنم، این مطلب را مطالعه کنید

در نتیجه تخریب کشش قدرت عضلانی بر روی استخوان ها، و در محلی که ماهیچه ها به هم وصل می باشند، موجب به وجود آمدن، بر آمدگی، تاول زدن، و یا فرورفتگی و .. می شود. به همین دلیل می توان گفت که، ماهیچه ها هر چقدر بیشتر رشد کنند، استخوان ها هم به همان میزان بیشتر رشد می کند.

به صورت کلی، در ارگانیسم انسان، رشد استخوان ها، بعد از 25 سالگی آرام آرام کاهش پیدا می کند. اما این درحالی می باشد، که استخوان های پا به صورت کلی تا سن 15 سالگی رشد می کنند. در مردان این مطلب ثابت است ولی در زنان کاملا بر عکس می باشد. به نظر شما علت چه می تواند باشد؟

پزشکان در ارتباط با این مسله بعد از تحقیقات گسترده ای که انجام داده اند، به این نتیجه رسیده اند که، دلیل تغییر در سایز پای زنان بستگی به تغییرات هورمونی بعد از سنی خاصی دارد. اما این تنها به رشد و بلند شدن استخوان ها مربوط نمی شوند.

اگر توجه داشته باشید زنانی که شماره پای کفش آنها 36 می باشد بعد از دوره ای خاص دو شماره کفش آنها بزرگ می شود. یعنی کفشی با شماره 38 می پوشند. این رشد پا، به تنهای به سه دوره از زندگی زنان ارتباط دارد.

1- در درجه اول، دخترانی که به سن بلوغ رسیده اند، و شروع دوره قاعدگی را دارند تجربه می کنند، رشد سایز پا را مشاهده می کنند. در این دوران تغییرات گسترده ای که در بدن رخ می دهد که بر روی بافت استخوان ها هم تاثیر می گذارد. و سبب رشد آنها نیز می شود.

2- در درجه دوم مربوط به دوره حاملگی می شود، بعد از دوران حاملگی، برخی از هورمون های زنان، به بافت های غضروفی پا، تاثیر می گذارد و سبب نرم و یا تخلیه آنها می گردد. لذا در این دوره بر اساس اضافه وزنی که زنان پیدا می کنند، ناحیه پاشنه پا و پنجه های پا شروع به پهن شدن می کند.

3- سومین دلیلی که سبب تغییر در سایز پای زنان می شود، آخرین تغییر در ارگانیسم زنان می باشد یعنی شروع دوره یائسگی در زنان است. در این دوره هم به علت تمام شدن برخی از مواد معدنی مورد نیاز استخوان ها و غضروف ها سبب تغییر سایر استخوان نیز می شود.

در مردان هم علت ثابت ماندن این پروسه بعد از 17 یا 18 سالگی، تنها به این تفاوت وابسته می باشد.در زنان سایر پا، به علت داشتن مشکلات دیگر مانند مچ پای برآمده، پنجه های بلند و کج، و ....می تواند، مربوط باشد. برخی از این مشکلات می توان تنها در زمان استفاده از کفش های پاشنه بلند به وجود آید. متخصصان گفته اند که، پاشنه کفش لازم در حالت نرمال دو سانتی متر باشد. در زمانی که کفش می خرید، دقت کنید که اطراف مچ پا سفت و سخت و اطراف آن پوشیده نباشد.

انسان موقعی که به صورت طولانی مدت بر روی پای خود می ایستد، ورم پا به وجود می آید. و کفش های که بغل های آن باز می باشد، سبب به هم ریختن فرم پا می گردد. حتی در زمان خرید کفش های ورزشی هم به این نکات توجه کنید.

اگر چه کفش های پاشنه بلند که دارای 4 الی 5 سانتی متر پاشنه می باشند به زنان جذابیت و زیبایی می بخشند، ولی از دید سلامتی می توانند بسیار مضر باشند. مردان مانند موضوعات دیگر در این مورد هم از زنان خوش شانس تر می باشند. از لحاظ طراحی هم به این علت که طرح های کفش مردانه بسیار کم است مشکلاتی این چنینی به وجود نمی آید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 72
تعداد کل آرا: 3059
تعداد کل بازدیدها: 303010

نظرات کاربران

*