چرا روز به روز تعداد کودکان عینکی زیاد می شود؟ دلیل عینکی شدن بسیاری از کودکان چیست؟

چرا روز به روز تعداد کودکان عینکی زیاد می شود؟ دلیل عینکی شدن بسیاری از کودکان چیست؟

امروزه بسیاری از کودکان با مشکل بینایی مواجه هستند و ما شاهد هستیم که بسیاری از کودکان در مدارس ابتدایی دارند از عینک استفاده می کنند، حتما برای شما هم این سوال پیش آمده که چرا کودکان دارند بیشتر عینکی می شوند؟ و دلیل آن چیست؟ در این طملب دلایل عینکی شدن کودکان را به شما معرفی می کنیم.

همه ما شاهد این هستیم که تعداد کودکان عینکی روز به روز دارد زیاد می شود، پیش از این، در شاگردان و دانش آموزان مقاطع بالاتر تحصیلی این مشکل را می دیدیم، ولی اکنون این مشکل در کودکان بسیار پایین هم مشاهده می شود که تعداد آن هم کم نیست.

این مشکل تنها با مشاهده هر کسی قابل اثبات است. آمار ها هم این مشکل را نمایش می دهند، وقتی به آمار های مشکلات چشم و بیماری های مرتبط با آن در کودکان زیر 13 سال نگاه می کنیم مشاهده می کنیم که در 10 سال اخیر نزدیک به دو برابر افزایش داشته است. آمارهایی که در سال 2007 انتشار یافته تعداد بیماران را 15402 نفر اعلام کرده است در حالی که این امار در سال 2016 از 26000 نفر گذشته است. از هر 10000 کودکی زیر 13 سال که به بیماری چشم و بیماری های مربوط به ان مبتلا هستند در سال 2007 ، حدود 80 کودک بود در حالی که در سال سال 2016 به 125 نفر از هر 10000 کودک مبتلا به بیماری چشم و عینکی هستند.(این آمار ها مربوط به کشور جمهوری اسلامی ایران نیست)

اگر دقیق باشیم می بینیم که در خیلی از موارد کودکان مشکل دوربینی دارند، ولی نزدیک را می بینند. که در عالم پزشکی به این بیماری نزدیک بینی (Myopia) می گویند. حال سوال این است که چرا نزدیک بینی در بین کودکان هر سال افزایش می یابد؟ چرا تعداد کودکان عینکی روز به روز بیشتر می شود؟ برخی از دلایل عبار تندز از:

1- کوکانی که درس بهتر می خوانند بیشتر عینک استفاده می کنند:

یکی از علل عینکی شدن خیلی از بچه ها، عدم آشنایی با شیوه درست مطالعه می باشد. درس ها سنگین می باشد، برخی از کودکان از صبح تا شب به صفحات کتاب نگاه می کنند. نگاه کردن به صفحات کتاب می توان به اسپاسم عضلات چشم منجر شود. و در نتیجه چشم شروع به دیدین بهتر نزدیک می کند، و یا این پروسه چشم دور را به خوبی نمی بیند. و یا اینکه کودک در طول تمام روز مشق و درس دارد.

2- عدم توجه به تغذیه چشم:

یکی دیگر از علل ضعف بینایی در کودکان عدم توجه به تغذیه چشم می باشد، ورزش کردن، در هوای تمیز قدم زدن، درست ایستادن، و عدم توجه به نور و ... در میزان و قدرت بینایی تاثیر دارد.

3- عدم توجه به فاصله مناسب برای نگاه کردن به کتاب و دفتر:

بسیاری از کودکان کتاب و دفتر خود را بسیار نزدیک صورت خود نگه می داند، که این کار در بلند مدت سبب ایجاد ضعف در بینایی کودک می شود.

4- تماشای زیاد تلویزیون:

بسیاری از کودکان امروزه از بازی کردن در بیرون از خانه محروم هستند، و بیشتر وقت خود را در منزل به تماشای برنامه های تلویزیون اختصاص می دهند.

دلایل زیادی را می توان برای ضعیف شدن چشم و بینایی کودکا بر شمرد ولی شاید مهمترین آنها این چهار مورد باشد که در این مطلب تقدیم شما شد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 833
تعداد کل نظرات : 33
تعداد کل آرا: 1646
تعداد کل بازدیدها: 74645


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)