چرا خوشبخت نیستیم | چگونه می توانیم خوشبخت شویم | توصیه های روانشناسانه

چرا خوشبخت نیستیم | چگونه می توانیم خوشبخت شویم | توصیه های روانشناسانه
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/12/22

انسان دوست دارد، خوشبخت باشد و با خوشبختی انسان زندگی، ولی بسیاری از مردم در گفتار خود اظهار می کنند که خوضبخت نیستند و رضایتی از زندگی خود ندارند، نداشتن احساسا رضایت و خوشبختی از زندگی به علل و عوامل بسیاری مربوط می شود، که برخی از آنها را در این یادداشت تقدیم شما می کنیم

اگر انسان روی زمین را به دو گروه خوشبخت و بدبخت تقسیم کنیم، اکثریت خواهند گفت که خوشبخت نیستند. اگر شما هم جزء افرادی هستید که می گوید خوشبخت نیستید، در درجه اول لازم است علل و دلایل خوشبخت نبودن خود را بدانید. سپس لازم است بدانیم برای خوشبخت شدن چه کارهایی نیاز است، انجام دهیم.

علل و دلایل عدم خوشبختی را می توانیم این گونه مطرح کنیم:

1- عدم خودباوری و فریب دادن خود: افرادی که خودشان را مقصر می دانند، افرادی کی به یک نقطه گیر کرده و مانده اند، افرادی که خود را بالاتر از هر کسی می بینند و افرادی که هر موقع می خواهند برتری خود را به دیگران اثبات کنند. برای اینکه این افراد احساس خوشبختی کنند تنها یک راه وجود دارد و آن جلب توجه اطرافیان می باشد، به همین دلیل این افراد احساس خوشبختی نمی کنند.

2- بی اهمیت فرض کردن خیلی از چیزها: هر چیزی را تا آخر یادگرفتن، به زندگی بیشتر در دنیا می ارزد. هیچ چیز را بی اهمیت فرض نکنید. لازم است که چیزهای جدید را کشف کنید. افرادی که این گونه فکر می کنند، بی دلیل ناراحت نمی شوند و بعد از سختی راه خود را پیدا می کنند.

3- رقابت کردن با دیگران: برخی از افراد به این مبارزه برای زندگی می گویند. اما در اصل برای زندگی کردن نیست، بلکه تلاش برای دست یابی به زندگی بهتر از دیگران می باشد. برای اینکه بیماری رقابت را از زندگی خود دور کنید، لازم است شیوه زندگی آرامی را انتخاب کنید. با پیدا کردن آرامش در زندگی خوشبخت می شوید.

4- تمایلات هیجانی و فشارهای جسمانی هم از علل عدم خوشبختی است. لذا انسان ها لازم است بدانند که یکسری چیزهای خوب وجود دارد و نیاز نیست همیشه به خودشان فشار وارد نمایند.

5- احساس گناه: برخی از انسان ها به دلیل ترس از گناه به خود بی حرمتی می کنند. به همین دلیل یک انسان در ارتباط با باورهای خود را به عقل و عقلانیت بسنجند.

بعد از گفتن و بررسی دلایل و علل عدم خوشبختی بسیاری از انسان ها، حال می توان به پاسخ سوال چگونه می توان خوشبخت شده پرداخت.

1- یکی از علل اصلی و اساسی خوشبختی شاد بودن و احساس خوشحالی کردن است. در دنیا چیزهای زیادی وجود دارد که انسان در طول عمر خود از دیدن و دانستن آنها هیجان زده و خوشحال شود. با موضوعات زیاد در دنیا و در درون خود مواجه هستیم که جالب هستند، پس دلیلی برای غمگینی وجود ندارد و بهتر همیشه شاد باشیم.

2- یکی از اصلی ترین و اساسی ترین منبع خوشبختی عشق می باشد. برای ایجاد احساس خوشبختی نیاز است که عشق بورزیم و مورد عشق و علاقه دیگران باشیم. زندگی را با علاقه دنبال کنید. استقبال از زندگی با عشق علاقه بسیار انسان را خوشبخت تر می کند.

3- یکی دیگر از منابع بزرگ خوشبختی خانواده می باشد. عشق و علاقه پدر و مادر به یکدیگر، عشق و علاقه فرندان به پدر و مادر و نیز عشق و علاقه پدر و مادر به فرزندان موجب ایجاد خوشبختی بسیار قوی می شود.

4- از دیگر علل خوشبختی می توان به کار و شغل اشاره کرد. اگر کار برای کسی آزار دهنده باشد و موجب نارحتی فرد گردد اما بیکاری از شغل بد بدتر است. هر طور که می خواهد باشد، انجام دادن کاری و نشان دادن توانایی موجب ایجاد حس خوشبختی در انسان می شود.

در اصل انسان در آن زمان احساس خوشبختی می کند که، ببن آن چه که می خواهد و آن چه که به دست می آورد، تعادل وجود داشته باشد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 3

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 49
تعداد کل آرا: 2928
تعداد کل بازدیدها: 240036

نظرات کاربران

*