چرا خوردن گوشت خوک حرام است؟

چرا خوردن گوشت خوک حرام است؟

خوک یکی از حیواناتی می باشد، که دین اسلام خوردن گوشت آن را حرام اعلام کرده است، تحقیقات علمی هم توصیه می کنند که از گوشت خوک مردم مصرف نکنند که دارای زیان های فراوان برای سلامتی انسان می باشد. در این یادداشت زیان های گوشت خوک را بررسی می کنیم.

اگر توجه شود هم دین اسلام و هم همه تحقیقات علمی خوردن گوشت خوک را ممنوع کرده اند. چنانچه دین مبین اسلام در آیه 173 سوره بقره می فرماید: "إِنَّمَا حَرَّمَ عَلَيْكُمُ الْمَيْتَةَ وَالدَّمَ وَلَحْمَ الْخِنْزِيرِ وَمَا أُهِلَّ بِهِ لِغَيْرِ اللَّهِ فَمَنِ اضْطُرَّ غَيْرَ بَاغٍ وَلَا عَادٍ فَلَا إِثْمَ عَلَيْهِ إِنَّ اللَّهَ غَفُورٌ رَحِيمٌ"

معنی : همانا خداوند مردار و خون و گوشت خوك و آنچه را كه (هنگام ذبح) نام غير خدا بر آن برده شده، حرام كرده است، (ولى) آن كس كه ناچار شد (به خوردن اينها) در صورتى كه زياده طلبى نكند و از حدّ احتياج نگذراند، گناهى بر او نيست، همانا خداوند بخشنده و مهربان است.

علاوه بر این در قرآن کریم چند آیه دیگر در مورد گوشت خوک صحبت شده است. برای نمونه در سوره مائده آیه سوم و آیه شصت، سوره نحل آیه 115، سوره انعام آیه 145 در این مورد وجود دارند که خوردن گوشت خوک را حرام اعلام کرده اند.

اما چرا گوشت خوک حرام است؟ و دلیل آن چیست؟

خوک تنها حیوانی است که مدفوع خود را می خورد و افرادی که گوشت خوک می خورند، سیستم دفاعی بدنشان همیشه ضعیف می باشد. و خوردن گوشت خوک موجب ایجاد آلرژی در بدن می شود.

گوشت خوک از سایر گوشت ها متفاوت می باشد. که بر روی هورمون های رشد انسان تاثیر منفی می گذارد. و نظم میان این هورمون ها را از بین می برد. و لذا در این گونه از انسان ها، کلسترول و متابولیسم لیپید از بین می رود.

روغن موجود در گوشت خود در مقایسه با دیگر روغن ها به سرعت در رگ ها و خون نفوذ می کند. و موجب ایجاد چربی خون و بسته شدن منافذ رگ ها می شود. و انسان را به بیماری قلبی زودتر مبتلا می کند. و همچنین ریسک ابتلا به انفارکتوس را در انسان افزایش می دهد.

در افرادی که گوشت خوک مصرف می کنند، گردش خون در مغز به مشکل می خورد، چرا که منافذ رگ ها بسته می شود. که نتیجه آن آلزایمر و اسکلروز می باشد.

افرادی که گوشت خوک می خورد بر روی پوستشان اگزما و خارش زیاد به وجود می اید.

افرادی که از گوشت خوک بیشتر استفاده می کنند بیشتر از چاقی و قند اذیت می شوند. علاوه بر این در گوشت خوک انگل زیادی وجود دارد. که یکی از آنها انگل کرم کدو است. این کرم در گوشت گاو هم وجود دارد ولی با پختن 80 درجه این کرم در گوشت گاو از بین می رود. ولی برای از بین رفتن کرم کدو در گوشت خوک لازم است که گوست تا دمای 120 درجه سرخ شود. مثلا کسانی که از گوشت خوک کباب درست می کنند، خیلی وقت ها این کرم ها از بین نمی روند. برای از بین بردن انگل های موجود در گوشت گار زمان نیاز نیاز نست ولی در گوشت خوک زمان زیادی می برد.

تنها انگل های موجو در گوشت خوک نیست که خطر ناک است، بلکه گوشت خوک احتمال ابتلای انسان به بیماری زونوز را افزایش می دهد.

خوک ها حس غیرت و حسادت ندارند و افرادی هم که از گوشت خوک استفاده می کنند کم کم حس حسادت و غیرت در وجودشان از بین می رود.

چرا گوشت خوک تا این حد مضر است؟

هضم کردن با سرعت غذا در بدن خوک موجب می شود که بسیاری از میکروب ها و باکتری ها زنده بمانند. جالب است بدانید که خوک هر غذایی بخورد در عرض 4 ساعت هضم می شود.

در ترکیبات گوشت خود به مقدار زیاد گوگرد وجود دارد. و هر وقت غذا می خورد مقدار گوگرد در بدن خوک زیاد می شود. وجود گوگرد در گوشت برای سلامتی انسان مضر است.

با این همه زیان هایی که گوشت خوک دارد، بی جهت نیست که اسلام خوردن این گوشت را برای انسان حرام اعلام کرده است.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 780
تعداد کل نظرات : 33
تعداد کل آرا: 1523
تعداد کل بازدیدها: 60692


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)