چرا خوابیدن بر روی شکم کار درستی نیست؟ مضرات خوابیدن بر روی شکم چیست؟

چرا خوابیدن بر روی شکم کار درستی نیست؟ مضرات خوابیدن بر روی شکم چیست؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/08/28

خواب یکی از نعمات الهی می باشد که انسان با خواب را آرامش می رسد، ولی نحوه درست خوابید برای حفظ سلامتی و استراحت صحیح لازم می باشد، با این حال برخی از مردم به شکل درست نمی خوابند، یکی از شکل های نادرست خوابیدن، خوابیدن بر روی شکم می باشد که نه تنها مانع از استراحت بدن می شود بلکه موجب ایجاد بیماری های مختلف نیز می گردد. برای دانستن مضرات خوابیدن بر روی شکم همراه ما باشید.

خوابیدن روی شکم یکی از مضرترین روش های خواب می باشد، در این فرم از خوابیدن بسیاری از اندام های و ارگانیسم بدن فعالیتشان متوقف می شود، و انسان به صورت نرمال استراحت نمی کند، لذا صبح خود را خسته احساس می کند.

زیان های خوابیدن بر روی شکم عبارتند از:

1- فردی که بر روی شکم می خوابد، ریه هایش خوب باز نمی شود و در نتیجه اکسیژن کمتری به خون می رسد، این برای تمام بدن زیان آور می باشد.

2- افرادی که به این شکل می خوابند، ریه هایشان، خوب کار نمی کند، که این عامل هم به نوبه خود موجب ایجاد التهاب در ریه ها می شود.

3- پوست صورت افرادی که بر روی شکم می خوابند زودتر پیر می شود، و حتی موجب ایچاد چین و چورک بر روی صورت می شود.

4- روی شکم خوابیدن برای زنان مضرتر می باشد، چرا در این موقع به سینه ها فشار وارد می شود، و این موجب ایجاد کیست در سینه زنان، و یا ورم آنها می شود.

5- افردی که بر روی شکم می خوابند ناچار می شوند سر خود را به سمتی خم کنند در این زمان، بر سرخ رگ ها فشار وارد می شود، و اکسیژن مغر تامین نمی شود، در نتیجه انسان از خواب خسته و ناراحت بیدار می شود، این برای انسان های سن بالا خطر ناک تر می باشد، چرا که فشار وارد شدن بر سرخ رگ ها موجب افزایش انسولین در بدن می شود.

6- خوابیدن بر روی شکم ریسک ابتلا به سرطان معده را افزایش می دهد.

7- خوابیدن روی شکم برای نخاغ زیان آور می باشد، در این زمان نخاع به وضعیت غیر طبیعی دچار می شود، که در نتیجه فرد به کمر درد، و ... مبتلا می شود.

پس اگر بر روی شکم می خوابید و به این شیوه از خوابیدن عادت کرده اید، از این به بعد سعی کنید شیوه خوابیدن خود را اصلاح کرده تا برای خواب مفید داشته باشید و هم به حفظا سلامتی خود کمک کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 4.7
مجموع آرا: 3

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 60
تعداد کل آرا: 2999
تعداد کل بازدیدها: 276314

نظرات کاربران

*