چرا جای سگ ها در خانه نیست؟ به چه دلیل نباید سگ ها را در خانه و محیط زندگی نگهداشت؟

چرا جای سگ ها در خانه نیست؟ به چه دلیل نباید سگ ها را در خانه و محیط زندگی نگهداشت؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/07/27

امروزه زیاد می بینیم که افراد در ایران سگ در خانه خود نگه می دارند. اما همینطور که می دانید دست زدن به سگ به دلیل اینکه از لحاظ شرعی نجس است جایز نیست و بنابراین نگهداری سگ نیز درست نیست که به این مسئله در مقاله چرا سگ نجس است؟ دلایل علمی و فقهی نجس بودن سگ پرداخته شده است. اما در اینجا به این سوال جواب می دهیم که از لحاظ پزشکی و علمی چرا سگ ها را نمی توان در خانه و منزل خود نگهداشت و چرا جای سگ ها در خانه نیست و به چه دلیل سگ ها نباید به هیچ وجه وارد خانه و محیط زندگی ما شوند.

سگ ها حتی اگر کاملا بهداشتی و تمیز باشند و کلیه واکسن های خود را زده باشند به دلایل زیر نباید در خانه و محیط زندگی انسان نگهداری شوند. در واقع سگ ها باکتری ها و ویروس هایی دارند که با واکسن هم از بین نمی روند. در زیر این باکتری ها و ویروس ها و مشکلاتی که سگ هایی که در خانه و محیط زندگی انسان نگهداشته می شوند برای انسان ایجاد می کنند، توضیح داده می شوند.

در واقع مطالعات نشان داده اند که سگ ها نیمی از عمر خود را صرف بو کردن می کنند و برای بو کردن

پوزه خود را به جاهای غیربهداشتی مانند زباله دان ها یا خاک کثیف می مالند. در نتیجه مجموعه ای از خطرناک ترین و کشنده ترین ویروس ها و باکتری ها روی پوزه سگ جمع می شوند که حتی برخی از آنها با واکسن هم از بین نمی روند.

سگ ها محبت خود را چه بخواهید و چه نخواهید با لیس زدن انجام می دهند که همین کار می تواند عامل انتقال بیماری باشد. ضمن اینکه سگ ها معمولا با همان بدنی که به مناطق کثیف و آلوده به باکتری و ویروس کشیده شده به محیط زندگی شما وارد می شوند که می تواند عامل انتقال ویروس و باکتری باشد. ضمن اینکه باکتری های در بزاق سگ ها وجود دارد که باعث عفونت هایی مانند عفونت های خونی و پوستی می شود.

به این موارد باید این را اضافه کرد که صاحبان سگ ها معمولا نه سگ ها را و نه دستان و بدن خود را مرتب یعنی ساعتی یا روزانه نمی شویند که این می تواند موجب بیماری و امراض آنها که از طریق ویروس ها و باکتری های سگ ایجاد می شوند، گردد.

آزمایش های روی افرادی که سگ نگه می دارند نشان داده است که میکروب هایی روی انگشتان یا لای ناخن ها  صاحبان سگ ها که در مدفوع سگ هم وجود دارد، جمع شده است.

این عوامل بطور کل سبب بروز امراض مختلف و متعددی که از سگ منتقل می شود مانند سرطان سلول های پلاسما و بیماری های انگلی و بسیاری از بیماری های دیگری که از سگ ها قابل انتقال به انسان هستند. بنابراین توصیه می شود به هیچ وجه هیچ نوع سگی را در خانه نگهداری نکنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 3

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 92
تعداد کل نظرات : 60
تعداد کل آرا: 807
تعداد کل بازدیدها: 194801

نظرات کاربران

*
A
علیرضا ( 2017-10-14 14:04:26 )
از بیماری های انتقال انسان به انسان مثل ایدز و هپاتیت و زگیل تناسلی تبخال تناسلی و... بگین این بیماری های خطرناک که توسط انسانها به همدیگر منتقل میوشند و مردم اطلاعی ندارند مهمتره تا این مقاله.
H
هاپو ( 2017-10-14 20:29:42 )
خدا به دادشون برسه. اطلاعات خوبی بود.
H
حسان ( 2017-10-14 20:58:51 )
اقای علیرضا ان بیماری ها چه ربطی به این بیماری های سگ دارند. در کل انسان باید خودش تمیز باشه یک راهش دوری از حیوانات کثیف مثل سگ است