چرا بر روی توپ گلف فرورفتگی هایی دیده می شود؟

چرا بر روی توپ گلف فرورفتگی هایی دیده می شود؟

بسیاری از ما حتما بازی و مسابقه گلف را تماشا کرده ایم و دیده ایم که توپ استفاده شده در بازی گلف دارای فرو رفتگی هایی است. احتمالا در ذهن شما سوالی در مورد علت فرو رفتگی های روی توپ گلف پیش آمده باشد و این سوال را بپرسید که دلیل این فرو رفتگی های روی توپ چیست؟ با خواندن این مقاله به جواب این سوال خود در مورد فلسفه وجود فرو رفتگی در داخل توپ گلف می رسید.

همانطور که می دانید در بازی گلف سرعت حرکت و مسافت طی شده توسط توپ بسیار مهم است. بنابراین باید توپ گلف به گونه ای طراحی شود که سرعت بالایی داشته باشد و مسافت زیادی را طی کند. به این جهت طراحان توپ گلف سعی کردند که ویژگی هایی در این توپ بگذارند که سرعت زیادی به توپ گلف بدهد و آن را به آن فاصله زیاد منتقل کند. بنابراین می توان گفت که دلیل این فرو رفتگی های توپ گلف این است که توپ گلف بیشتر بالا برود و مسافت بیشتری را طی کند در زیر توضیح بیشتری در این مورد ارائه شده است.

 روی توپ گلف 336 فرورفتگی وجود دارد؛ این فرورفتگی های روی توپ گلف جریان هوا را در اطراف آن تغییر می دهد و به بهتر شدن حرکت توپ گلف کمک می کند. زمانی که توپ در هوا می چرخد این فرورفتگی ها هوای اطراف را به خود جذب کرده و به اصطلاح به دام می اندازند و ناحیه ی پرفشار زیر توپ و کم فشار روی آن ایجاد می کنند که این اختلاف فشار به سمت بالا باعث ایجاد نیروی برآن می شود. فرورفتگی ها همچنین باعث آشفتگی می شوند که باعث می شود هوا جذب توپ شود.این حالت اندازه گردابه های باقیمانده در پشت توپ را کاهش می دهد، که با کم کردن نیروی پسا کمک می کند توپ بیشتر در هوا بماند و مسافت بیشتری را در هوا طی کند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 11

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 77
تعداد کل نظرات : 39
تعداد کل آرا: 485
تعداد کل بازدیدها: 21754


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
R
رضا ( 2017-04-20 18:46:19 )
مقالتون خیلی جالب بود. من نمی دونستم.