چرا افراد باهوش احساس خوشبختی نمی کنند | شش دلیلی که موجب عدم خوشبختی انسان های باهوش می شود

چرا افراد باهوش احساس خوشبختی نمی کنند | شش دلیلی که موجب عدم خوشبختی انسان های باهوش می شود
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/06/13

با اینکه زندگی بسیاری از افرادی که باهوش هستند دارای روال عادی است، ولی این افراد احساس عدم خوشبختی می کنند و از زندگی خود راضی نیستند، بر اساس تحقیقات شش دلیل وجود دارد که موجب می شود افراد باهوش احساس خوشبختی نکنند، که در این مطلب به بررسی این شش دلیل می پردازیم.

در حالی که در زندگی همه چیز به روال عادی و طبیعی می باشد، ولی در یک لحظه خود را غمگین، ناراحت و درمانده حس می کند. انسان های باهوش در حالی که بخش زیاد از روز خود را با این حس زندگی می کنند، که آن را «عدم خوشبختی» می نامند.

شش دلیل و علت وجود دارد، که موجب می شود انسان های باهوش حس عدم خوشبختی کنند، از جمله این دلایل عبارتند از:

1- تحلیل و آنالیز بیش از حد هر چیزی:

این گونه افراد تمایل دارند، تا اتفاقاتی که در زندگی روزمره و یا در زندگی کاری برایشان رخ داده است، را بسیار بررسی و تحلیل کنند و مدت زمان تحلیل و درک حوادث در این افراد، در مقایسه با افراد دیگر طولانی می باشد. در نتیجه آنها ناراحت می شوند و با مشکلات محیطی و اطراف بسیار متاثر و غمگین می شوند.

2- داشتن استانداردهای بسیار بالا:

انسان های باهوش آن چیزی را که می خواهند، تمایز می دهند و دوست دارند خواسته های خود را به واقعیت تبدیل کنند. با کم قانع نیستد و احتمالا بسیار بیشتر می خواهند. در روابط دوستانه، روابط خانوادگی و یا روابط کاری انتظارات خیلی زیادی دارند. خواسته هایشان آن را به سمت ایده آل گرایی سوق می دهد. برای خود ایده آل هایی را درست می کنند و پشت بند آن حرکت می نمایند.

3- بی تفاوتی نسبت به خود:

تفکرات ایده آلیستی و یا سبک زندگی موجب می شود که، برای رسیدن به آنها به خود بی تفاوت باشند. این افراد دارای تفکرات عمیقی می باشند و در برابر ناموفقیت ها خود را مقصر می دانند و به صورت حساس شروع به آنالیز و تحلیل می کنند.

چرا افراد باهوش احساس خوشبختی نمی کنند | شش دلیلی که موجب عدم خوشبختی انسان های باهوش می شود

4- جستجوی دائمی و همیشگی:

انسان های باهوش مداوم و دائم در حال جستجو هستند. دویدن به دنبال اهداف دست نیافتنی را دوست دارند و بودن چیزهای کوچک در زندگی برای آن ها بی اهمیت است و به دنبال چیزهای کوچک نیستند. چیزهایی را که یاد می گیرند، به واقعیت تبدیل می کنند و یا معلوماتی که دارند، برای آنها کافی نیست. همیشه تمایل به یادگیری دارند.

5- مشکل ایجاد رابطه صمیمانه:

برداشت و نگاه متفاوت دیگران نسبت به انسان، وضعیتی است که سبب ناراحتی و تاثیرات منفی در افراد می شود. صمیمت در بین انسان ها سبب ایجاد تاثیرات متقابل است. انسان های باهوش در بسیاری از موارد از تاثیرات آن روابط محروم هستند. در زمان سهیم شدن افکار خود با دیگران، کمبودهایی را حس می کنند، اگر چه آن را بروز نمی دهند.

6- برخی از افراد با هوش مشکلات روحی روانی دارند:

افراد باهوش با ناراحتی های اجتماعی و یا مشکلاتی مانند استرس مواجه می شوند. بر اساس بسیاری از تحقیقاتی که انجام شده است، بالا بودن میزان IQ سبب ایجاد برخی بیماری ها در انسان می شود. در این وضعیت انسان های باهوش، افکار جدید خود را به صورت کامل و قطعی و شفاف نمی توانند، بیان کنند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 4

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 84
تعداد کل آرا: 3155
تعداد کل بازدیدها: 501370

نظرات کاربران

*