چرا از ورزش نتیجه نمی گیرید؟

چرا از ورزش نتیجه نمی گیرید؟

اگر مدت زیادی است که به باشگاه می روید و ورزش می کنید و از طرفی رژیم غذایی مناسبی دارید اما باز هم وزنتان کم نمی شود و لاغر نمی شوید، احتمالا نا امید شده اید. با وجود این همه تلاش هیچ تغییری در درصد چربی خود و کاهش وزن نمی بینید؟ در این مطلب می خواهیم به جند نکته بپردازیم که به احتمال زیاد می توانند دلیل لاغر نشدن شما باشند. با ما همراه باشید.

شدت تمرینات به اندازه ی کافی نیست

اگر از ورزش برمی گردید و خسته نیستید، احتمالا به این دلیل است که فشار کافی به بدن خود نیاورده اید. توجه کنید که تغییر در بدنتان بدون فشار کافی، بسیار کند انجام خواهد شد. بنابراین اگر شدت تمریناتتان کم است، آن را افزایش دهید.

شدت تمرینات بیش از حد است

بدن شما دارای محدودیت است. اگر با شدت بسیار زیاد تمرین می کنید و نتیجه نمی گیرید و سیستم قلبی و تنفسیتان در جدال با هم هستند، این احتمال وجود دارد که بیش از اندازه به خود فشار می آورید. تمرین باید متعادل باشد.

در تمرین ها تنوع ایجاد نمی کنید

اگر به نتیجه ی دلخواه نمی رسید و روند عضله سازیتان، مختل شده، ممکن است به این دلیل باشد که تمرینات روزمره شده، تغییر چندانی نمی کنند و بدن به این تمرین های تکراری عادت کرده و تغییر نمی کند.

به اندازه کافی استراحت نمی کنید

در فرایند های ورزشی بدن شما حتما به خواب و استراحت کافی نیاز دارد تا خودش را ریکاوری کند. اگر شب ها 7 تا 8 ساعت خواب کافی نداشته باشید، بدنتان فرصت کافی برای عضله سازی نخواهد داشت.

زمان زیادی را بدون تحرک می مانید

اگر خیلی ورزش می کنید و نتیجه نمی گیرید شاید به این دلیل باشد که زمان زیادی را رانندگی می کنید و یا پشت میز می نشنید. شاید نتوانید شغلتان را عوض کنید اما می توانید حرکاتی را در طول روز انجام دهید.

تمرینات اشتباهی انتخاب کرده اید

آیا همه ی تمریناتتان استقامتی است؟ یا این که 100 درصد توان خود را بر روی تمرینات هوازی می گذارید؟ باید ببینید کجای کارتان در تمرین می لنگد. یک تمرین خوب باید تمرینات متناوب و با شدت بالا باشد. و شامل هوازی و استقامتی می باشد

تغذیه درستی ندارید

این مسئله بسیار مهم است. برخی افراد فکر می کنند تنها با افزایش شدت تمرینات ورزشی به نتیجه می رسند. اما واقعیت این است که بدون داشتن یک رژیم غذایی مناسب، هرگز به نتیجه ی مطلوب نخواهید رسید.

فرم انجام حرکاتان نادرست است

اگر مبتدی هستید، امکان دراد نحوه ی انجام حرکاتتان اشتباه باشد. فرم نادرست تنها می تواند به شما آسیب بزند. بنابراین حتما با مربی خود در مورد حرکات صحبت کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4.7
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 609
تعداد کل نظرات : 594
تعداد کل آرا: 3995
تعداد کل بازدیدها: 650137


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)