چرا آب را نباید دوبار جوشاند؟ فوائد جوشاندن آب چیست؟

چرا آب را نباید دوبار جوشاند؟ فوائد جوشاندن آب چیست؟

یکی از رایج ترین و مرسوم ترین روش های تصفیفه اب جوشاندن آب می باشد، بر اساس نظر سازمان بهداشت جهانی آب نیاز دارد، تا انقدر گرم شود، که اولین حباب های بزرگ در آن ظاهر شود تا بتوان گفت که این اب دیگر عاری از عوامل بیماری زا می باشد. از این رو، برخی از خانواده ها، آب شرب را قبل از خوردن می جوشاند و سپس آن را مصرف می کنند، اما سوال اصلی اینجاست که آیا آب را می توان چندین بار جوشاند؟ آیا با چندین بار جوشاندن آب، تصفیه ان بهتر و سالم تر می شود؟ و یا آیا آب چندبار جوشیده برای سلامتی مضر می باشد؟

معنی واقعی کلمه آب این است که آب مایع زندگی می باشد. 80 درصد بدن انسان را آب تشکیل می دهد این مقدار در کودکان به 90 درصد می رسد. به همین دلیل لازم است به کیفیت آب آشامیدنی توجه بسیاری داشت.

اما با تاسف باید گفت که، آبی که به وسیله سیستم آب رسانی و لوله های آن در حرکت است و به مصرف مردم می رسد، ضمن اینکه فوائد زیادی دارد، به علت داشتن کلر و مواد دیگر در ترکیباتش می تواند به بیماری و ناراحتی منجر شود. برخی از مواد سمی که در ترکیبات این آب ها قرار دارد را حتی با آب تصفیه کن های پیشرفته هم نمی تواند از آب جدا کرد. در دنیای امروز به علت این که خاک به وسیله فعالیت های انسان الوده شده است، آلودگی خود را به آب نیز منتقل می کند.

بر اساس تحقیقات یکی از روش هایی که برای بهتر کردن کیفیت آب مهم و اساسی می باشد جوشاندن آن است. در این موقع بسیاری از باکتری های موجود در آب از بین می رود. و میزان کلر هم در آب کم می شود. و آب خیلی نرم می شود.

اما برخی از تحقیقات نشان داده اند که، میکروب ها و باکتری های خطرناک در آب جوشانده شده از بین می روند. اما برخی از عناصر کلر و ذرات دیگر می توانند با عناصر دیگر ارتباط بر قرار کند و تبدیل به مواد بسیار مضر شوند.

برای نمونه نیترات موجود در آب که در معرض حرارت بالا قرار می‌گیرند، بسیار سمی می‌شوند. دمای بالا نیتریت را، به نیتروسامین تبدیل می‌کند که سرطان‌ زا است. نیتریت را به بیماری‌هایی چون لوسمی، لنفوم غیر هوچکین، سرطان تخمدان، کولون، معده ، پانکراس و تیروئید ارتباط می دهند.

 به‌علاوه، در طول زمان، تراکم آرسنیک می‌تواند به مسمومیت آرسنیک ومشکلات متعددی ازجمله سرطان، بیماری قلبی عروقی، نازایی و اختلالات رشد منجر شود. قرار گرفتن بیش‌ازحد در معرض فلوراید، می‌تواند اثرات مخرب بر رشد شناختی و عصبی، به‌ویژه در کودکان، ایجاد کند، بنابراین احتیاط به خرج دهید، اگر لازم به جوشاندن آب است از باقی مانده آن برای آبیاری ومصارف دیگر استفاده کنید وهر بار به میزان مورد نیاز آب بجوشانید .

جوشاندن چندباره آب هم می تواند برای سلامتی انسان مضر باشد، و موجب ترکیب ذارت خطرناک با هم می شود و فوائد آب را با هر بار جوشاندن کاهش می دهد. به عبارت دیگر می توان گفت آب که مایع حیات است با چندبار جوشیدن به مایع مرگ و نیستی تبدیل می شود. به همین دلیل آب را تنها یکبار بجوشانید و بیشتر از یکبار این کار را انجام ندهید. چرا که  جوشیدن آب، تغییراتی در ترکیب آن به وجود می‌آید و ترکیبات فرار و گازها در آن رها می‌شوند. وقتی آب معمولی، بیش‌ از حد جوشانده شود، یا مجدد بجوشد، ترکیبات آن، حالتی نامناسب پیدا می‌کند

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 405
تعداد کل نظرات : 22
تعداد کل آرا: 302
تعداد کل بازدیدها: 6213


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)