چای داغ بنوشید و از بینایی خود محافظت کنید

چای داغ بنوشید و از بینایی خود محافظت کنید
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/10/05

تحقیقات جدید نشان می دهد که نوشیدن یک فنجان چای داغ در بعد از ظهر می تواند به شما برای حفظ بینایی چشم کمک کند. این مطالعه که بر روی انسان های بالغ در آمریکا بررسی شده است نشان می دهد افرادی که روزانه چای داغ مصرف می کنند در مقایسه با افرادی که طرفدار چای نیستند به میزان 74 درصد کمتر به بیماری گلوکوما یا همان آب آوردن چشم دچار می شوند.

کارشناسان معتقدند که ممکن است این خاصیت تنها به دلیل خوردن چای به تنهایی نباشد که شخص را از در معرض بیماری چشم قرار گرفتن دور می کند. دكتر كولمن، محقق ارشد، می گوید: چیز دیگری در مورد دوستداران چای وجود دارد كه خطر آنها را كاهش می دهد. اما به گفته کولمن، استاد چشم پزشکی در دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس یافته های این تحقیق یک سوال را مطرح می کند که باید بیشتر مورد بررسی قرار گیرد.

کولمن می گوید: "جالب توجه است، تنها چیزی که می تواند خطر ابتلا به آب آوردن چشم را کاهش دهد یک چای داغ کافئین دارد است."


چای نعناع و چای سرد و همچنین قهوه، کافئین یا هر نوعه نوشیدنی هیچ رابطه ای با این بیماری ندارد.

کلمن می گوید که باور این موضوع برایش بسیار سخت است و نمی تواند دلیلش را درک کند. "آیا در مورد شیوه زندگی افرادی که چای داغ می نوشند چیز مهم دیگری وجود دارد؟" او گفت. "آیا آنها برای مثال بیشتر ورزش می کنند؟ ما نمی دانیم".

گلوکوما به گروهی از بیماریهایی اطلاق می شود که در آن مایعی در چشم ایجاد می شود و باعث ایجاد فشار بر عصبی بینایی می شود. طبق آکادمی آمریکایی چشم پزشکی (AAO)، بیماری آب آوردن چشم علت اصلی نابینایی در افراد مسن است.

AAO می گوید: بعضی از افراد با خطر بیشتری نسبت به دیگران مواجه هستند. از جمله افرادی که ممکن است بیشتر به این بیماری دچار شوند می تواند سیاهپوستان، افراد با سابقه خانوادگی بیماری گلوکوما و افرادی که فشار خون بالا، دیابت یا سایر شرایطی دارند که بر گردش خون اثر می گذارد را در بر گیرد.

برخی مطالعات پیشنهاد کرده اند که افرادی که قهوه زیادی مصرف می کنند، خطر گلوکوما را افزایش می دهند. علت این امر این است که کافئین می تواند به طور موقت فشار داخل چشم را افزایش دهد.

کولمن گفت، از سوی دیگر، برخی از مطالعات موفق به یافتن پیوند قهوه گلوکوم نشدند. تیم او تصمیم گرفت تا ببیند آیا بین گلوکوم و نه فقط قهوه ارتباط وجود دارد، اما چای یا سودا - کافئین یا نه. بنابراین محققان به داده های یک مطالعه دولتی نماینده دولتی پرداختند که بزرگسالان آمریکایی آنها را با معاینه چشم و بررسی های تغذیه پر کردند
در مورد پیشگیری، راه گریزی برای جلوگیری از گلوکوم وجود ندارد. اما او می گوید، افراد ممکن است خطر را با در نظر گرفتن سلامت کلی آنها - سلامت قلبی-عروقی خود، از بین ببرند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 168
تعداد کل نظرات : 15
تعداد کل آرا: 149
تعداد کل بازدیدها: 137822

نظرات کاربران

*