چاقی باعث چه بیمارهایی می شود | عوارض خطرناک چاقی در بروز سرطان | آیا اضافه وزن باعث به وجود آمدن سرطان می شود

چاقی باعث چه بیمارهایی می شود | عوارض خطرناک چاقی در بروز سرطان | آیا اضافه وزن باعث به وجود آمدن سرطان می شود
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/10/30

چاقی باعث چه بیمارهایی می شود ؟ در این بخش ما می خواهیم از عوارض جدی چاقی را به شما بیان کنیم پس با ما همراه باشد. عوارض چاقی و بروز سرطالن های مختلف؟ اضافه وزن پیامد های زیادی درپی دارد وباعث بروز مشکلات قلبی وعروقی می شود در این مطلب به تاثیر چاقی در بروز سرطان های خطرناک می پردازیم

آیا اضافه وزن باعث به وجود آمدن سرطان می شود

متخصص علوم پزشکی در این مورد می گویید زنان چاق ودارای اضافه وزن احتمال ناباروری ودیابت و مسمومیت بارداری در آنها بیشتر است طبق آمار سازمان بهداشت جهانی در سال 2016 بیش از 1.9 میلیارد بزرگسالان 18 سال و بالا تر دارای اضافه وزن هستند که از این تعداد بیش از 650 میلیون نفر گر فتار چاقی هستند چاقی و اضافه وزن یکی از عوامل مهم وموثر در بروز بیماری های غیر واگیر مرتبط با تغذیه است که باید مورد توجه همه افراد جهت پیشگیری از بیماری قرار گیرد.

ابتلا به بیمکاری قلبی و عروقی سکته های مغزی بیماری دیابت و سرطان به ویژه سرطان کولون و ر کتوم و پروستات در مردان و سینه وتخمدان در زنان از عوارض چاقی به شمار می رود. همچنین گرفتگی رگه ها درد و سفتی در مفاصل بیمایر های کبدی سنگه های صفراوی و افزایش فشار خون و تنگی نفس از دیگر عوارض چاقی است .

و از دیگر عوارض نقرس و کمردرد و مشکلات باروری در زنان و سیروز کبدی را از دیگر عوارض چاقی هستند چاقی در زنان ودوران بارداری سبب شیوع عدم تخمگذاری و سرطان های رحم و سینه مسی شود همچین دیابت بارداری مسمومیت بارداری و شیوع بیشتر عفونت های رحم وخونریزی های پس از زایمان را به همراه دارد.

استفاده از میوه ها و سبزیجات تازه و کاهش مصرف فست فودها آهسته غذا خوردن استفاده بیشتر از شیر وغذاهای حاوی فیبر از جمله راهای کنترل وزن بوده تا بتوانیم از این موضوع و عوارض ناشی از آن جلوگیری کنیم.

چاقی باعث چه بیمارهایی می شود | عوارض خطرناک چاقی در بروز سرطان | آیا اضافه وزن باعث به وجود آمدن سرطان می شود

عوارض خطرناک چاقی در بروز سرطان

سرطان روده به عنوان سومین سرطان شایع در جهان معرفی شده است که هر سال یک میلیون و 400 هزار مورد جدید ابتلا به آن گزارش می‌شود. متخصصان تاکید دارند که مصرف گوشت قرمز فرآوری شده و چاقی شکمی با خطر ابتلا به سرطان روده مرتبط است. برای انجام این تحقیق 240 هزار مرد سوئدی به مدت 35 سال یعنی از دوران نوجوانی مورد مطالعه قرار گرفتند. نتایج نشان داد افراد مبتلا به چاقی 2.38 برابر بیشتر احتمال دارد به سرطان روده بزرگ مبتلا شوند. در حقیقت رابطه واضحی بین چاقی دوران نوجوانی و خطر ابتلا به سرطان روده در سال‌های بعدی زندگی وجود دارد و چاقی یکی از فاکتورهای خطرزا در بروز این نوع از سرطان است.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 1
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 212
تعداد کل نظرات : 28
تعداد کل آرا: 165
تعداد کل بازدیدها: 126112

نظرات کاربران

*