پوسیدگی دندان | اطلاعات جالب در مورد پوسیدگی دندان

پوسیدگی دندان | اطلاعات جالب در مورد پوسیدگی دندان

یکی از مشکلات و بیمارهایی که معمولاً اکثر مردم با آن مواجه می شوند، پوشیدگی دندان می باشد. پوسیدگی دندان می توان برای انسان خطرناک باشد و منجر به اختلال در قبل شود. ولی با این حال، اطلاعات بسیاری در مورد پوسیدگی دندان وجود دارد، که دانستن آن ها می تواند جالب باشد.

دندان یکی از مهمترین اعضای و اندام بدن انسان می باشد و توصیه های بسیاری برای مراقبت و سالم نگهداشتن آن هم از دید اسلامی و دینی و هم از دید علمی شده است. با همه توصیه ها و تلاش های برای حفظ سلامتی دندان، ولی اکثر مردم با پوسیدگی و خرابی دندان مواجه می شود، که درمان و بر طرف کردن آن گاهی هزینه های زیادی دارد. به همین دلیل مراقبت از دندان با دانستن اطلاعات مفید و کاربردی برای انسان لازم و ضروری است.

1- پوسیدگی دندان در دنیا شایع ترین بیماری محسوب می شود. در بین انسان ها 95 تا 99 درصد پوسیدگی دندان دارند و به آن مبتلا می شوند.

2- جالب است که بدانیم، اسکیموها و ساکنان کوه های پالمیر جنوبی با پوسیدگی دندان مواجه نمی شود.

3- زنان در مقایسه با مردان دو برابر بیشتر به پوسیدگی دندان مبتلا می شوند. دلیل اصلی این امر، کمبود کلیسم در زمان بارداری در ارگانیسم بدن زنان می باشد. علاوه بر این زنان به مصرف شیرینی تمایل بیشتری دارند تا مردان.

4- در قرون میانه پوسیدگی دندان رمز و نشان انسان های ثروتمند و عالی رتبه بود. چرا که طبقه ثروتمند تنها از شیرینی جاتی که سبب پوسیدگی دندان می شود، بیشتر مصرف می کردند. اما کسانی که دارای دندان های سفیدی بودن، به این معنا بود که به طبقات پایین جامعه تعلق دارند.

5- بعد از چهل سالگی به وجود آمدن پوشیدگی در دندان در انسان بسیار کند می شود.

6- به وجود آمدن پوسیدگی دندان ارثی هم می تواند باشد.

7- متخصصان برای محافظت از پوسیدگی دندان، توصیه به خوردن پنیر می کنند.

8- پوسیدگی دندان می تواند دلیل و علت التهاب قلب باشد.

9- ابداع کنندگان اولین مسواک ها چینی ها می باشند، در کشور چین در قرن 15 میلادی مسواک های شبیه مسواک های معاصر تولید شده است.

10- شکلات های تند دلیل و عامل پوسیدگی دندان نمی باشند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 4

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 989
تعداد کل نظرات : 35
تعداد کل آرا: 2356
تعداد کل بازدیدها: 127702
پوسیدگی دندان | اطلاعات جالب در مورد پوسیدگی دندان
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 4


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)