پنج غذای اصلی برای مقابله با سرطان

پنج غذای اصلی برای مقابله با سرطان
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/10/23

سرطان یکی از بیماری های خطرناک می باشد که در بسیاری از موارد درمان آن موفقیت امیز نیست و منجر به مرگ فرد بیمار می شود، از این رو، پیشگیری از سرطاتن اهمیت بسیاری دارد تا درمان این بیماری خطرناک، لذا لازم است، انسان با مصرف غذاهایی که برای پیشگیری از سرطان مفید می باشند، آشنا شود و آنها را در وعده های غذایی خود قرار دهد.

در روزگار ما بیماری سرطان به یکی از شایع ترین بیماری تبدیل شده است. هر ساله 15 میلیون نفر مبتلا به سرطان می شوند. سرطان انواع بسیار زیادی دارد که خیلی از آنها سبب مرگ بیمار می شود و یا برای درمان آن نیاز به هزینه های بسیاری می باشد. از این رو، بهتر است که انسان به این بیماری توجه جدی داشته باشد و تلاش نماید از آن پیشگیری کند. برای پشیگیر از سرطان توجه به تغذیه و سبک تغذیه بسیار مفید است، در حالی که در بسیاری از مواقع ما از غذاهایی که خواص ضد سرطانی دارند، خبر نداریم و با در برخی موارد حتی غذاهای سرطان زا مصرف می کنیم. برای پیشگیری از سرطان می توان از غذاهای زیر استفاده نماید.

1- انگور:

انگور برای حفاظت ار سلول های سالم بدن بسیار مفید است و نیز سلول های سرطان را خنثی می کند و مانع از تجزیه و تکثیر آن ها می گردد. به همین دلیل متخصصان و کارشناسات تغذیه استفاده زیاد از انگور را توصیه می کنند.

2- چای سبز:

چای سبز سرشار از پلی‌فنل (Polyphenols) می باشد، پلی فنل برای پیشگیری از بیماری سرطان بسیار موثر است. این گونه که، این ماده مانع از رشد سرطان می شود و سرعت پخش آن را کاهش می دهد. چای سبز به ویژه برای پیشگیری از سرطان معده و روده بسیار مفید است.

3- نارنگی:

نارنگی سرشار از ویتامین C می باشد. به دلیل داشتن خواص آنتی اکسیدانی برای پیشگیری از سرطان مفید می باشد. خوردن روزی دو عدد نارنگی برای پیشگیری از بیماری سرطان مفید است.

4- سیر:

سیر هم یکی دیگر از غذاهایی می باشد که خواص ضد سرطانی دارد. در ترکیبات سیر ویتامین های A و C وجود دارد و علاوه بر این از مواد معدنی مفیدی مانند پتاسیم، کلیسیم، گروگرد و زینگ غنی می باشد. برای پیشگیری از سرطان کبد و ریه سیر بسیار مفید و موثر است.

5- لیمو:

لیمو طبیعی بسیار مفید و محافظت کننده می باشد. لیمو سرشار از آنتی اکسیدان می باشد. به همین دلیل لیمو خواص پیشگیری زیادی از سرطان دارد. به ویژه برای پیشگیری از سرطان کبد، ریه، معده و پوست مفید می باشد.

با شناخت غذاها و میوه های ضد سرطان می توانید تا حد زیادی از ایجاد و ابتلا به انواع بیماری های سرطان خود را محافظت کنید و برای همیشه سلامتی خود را داشته باشید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 71
تعداد کل آرا: 3053
تعداد کل بازدیدها: 299005

نظرات کاربران

*