پنج تا از خطرناک ترین ویروس های کامپیوتری تاریخ چه می باشند؟

پنج تا از خطرناک ترین ویروس های کامپیوتری تاریخ چه می باشند؟

هنگامی که ما در مورد ویروس های کامپیوتری صحبت می کنیم، معمولا به معنای هر نوع کد که طراحی شده برای آسیب رساندن به کامپیوتر و گسترش در آن است.

این ویروسها توسط برخی از برنامه نویسان مخرب طراحی شده است که ممکن است از کامپیوتر شما برای حمله به سیستم های دیگر و یا دزدیدن پول و اطلاعات شخصی و ... استفاده کنند.

ویروس ها می توانند که در سیستم عامل های مختلف (Windows, Mac and Linux) تاثیر بگذارند و یا درون اطلاعات یک شرکت نفوذ کنند. گسترش ویروس ها عموما از طریق اینترنت است.

شاید شما این سوال به ذهنتان برسد که نقش آنتی ویروس ها در این زمینه چیست و چرا آنتی ویروسها به تنهایی قادر به دفع کلیه حملات سایبری که توسط ویروسها انجام می شود نیستند. در جواب شما باید بگوییم که در اینترنت میلیون ها ویروس در حال انتشار وجود دارند و آنتی ویروس ها تنها توانایی جلوگیری از ویروس هایی را دارند که می شناسند، در حالی که ویروس ها روزانه تولید شده و سالیانه مسؤل میلیاردها دلار ضرر به شرکت ها و اشخاص هستند.

ویروسها بسیار مخرب هستند و انتخاب پنج عدد از آنها بسیار مشکل است. ولی ما به شما بدترین آن ها و تاثیرات مخربشان را معرفی میکنیم.

ویروس شماره 1 : I LOVEYOU!

پنج تا از خطرناک ترین ویروس های کامپیوتری تاریخ چه می باشند؟

شاید یکی از مخرب ترین ویروس های تولید شده، ویروس I LOVE YOU باشد. این ویروس جوری طراحی شده که بر روی کلیه کامپیوتر های سر تا سر دنیا تاثیر بگذارد. در حال حاضر تقریبا 10 درصد کلیه کامپیوتر های دنیا به این ویروس مبتلا هستند و ویروس I love you ضرری معادل 10 میلیارد دلار در مجموع وارد کرده است.

این ویروس از طریق ایمیل منتقل میشود. این ایمیل با موضوع I love you برای کاربر ارسال میشود که با بر انگیختن احساسات انسانی که چشم پوشی از آن مشکل است، کاربر را برای دیدن از ایمیل متقاعد می کند. هنگامی که کاربر پیام را باز کرد، چیزی شبیه به Love-Letter-For-You.TXT.vbs در ایمیل خود مشاهده می کند. زمانی که شما این ایمیل را باز می کنید ویروس پیام را برای 50 نفر اول لیست مخاطبین شما ارسال می کند و این روند ادامه پیدا می کند!

ویروس شماره 2:Melissa

پنج تا از خطرناک ترین ویروس های کامپیوتری تاریخ چه می باشند؟

خبر شیوع ویروس Melisa در 26 مارچ 1999 پخش شد. این ویروس فصل جدیدی در ویروس هایی که از طریق ایمیل منتشر می شوند را آغاز کرد. این ویروس مخرب توسط David L برای اولین بار ساخته شد. Melissa از طریق یک attachment به اسم “list.doc” منتشر می شود.

هنگامیکه کاربر بر روی attachment کلیک می کند، ویروس Microsoft Outlook address book را پیدا می کند و به 50 نفر اول لیس شما پیامی حاوی “Here is that document you asked for…donot show anyone else” ارسال می کند.

بعد از مدتی David L توسط FBI دستگیر شد و به خاطر تولید یه همچین ویروس محلکی $5000 جریمه شد!

ویروس شماره 3:My Doom

پنج تا از خطرناک ترین ویروس های کامپیوتری تاریخ چه می باشند؟

 my doom بد افزاری است که در سال 2004 به صورت تصاعدی و از طریق ایمیل آدرس های تصادفی و خطوط مختلف گسترش یافت. این ویروس چیزی در حد دو میلیون سیستم را مبتلا کرده است.

این ویروس از طریق ایمیل منتشر شده و بسیار فریبنده عمل میکند به این صورت که کاربر پیام خطای “Mail Transaction Failed” را مشاهده می کند و پس از باز کردن آن ویروس به صورت خودکار وارد سیستم کاربر می شود و این کرم به قسمت دفترچه آدرس رفته و بین مخاطبین شما منتشر می شود. جالب است بدانید که این mass mailer worm چیزی حدوده 38 ملیارد دلار به کاربران خسارت وارد کرده.

ویروس شماره 4:Code Red

پنج تا از خطرناک ترین ویروس های کامپیوتری تاریخ چه می باشند؟

ویروس Code Red با استفاده از نقص اطلاعات سرورهای اینترنتی مایکروسافت (Microsoft Internet Information Server’s) در سال 2001 منتشر شد. ویژگی جالب این ویروس خطرناک این است که دیگر نیاز نیست پیوست ایمیل را باز کنید و یا حتی بر روی فایل خاصی کلیک کنید. تنها کافیست به اینترنت متصل شوید و با وارد شدن به سایت هایی که این ویروس در آن ها رخنه کرده است، میزبان بعدی این ویروس خطرناک شوید. هنگامی که شما وارد سایتی می شوید که پیام “!Hacked by Chinese” در آن پدیدار شده است، سیستم شما دچار این ویروس می شود. تعجب آور نیست که Code Red چیزی حدود 26 میلیار دلار با صدمه زدن به یک ملیون کامپیوتر تا به حال ضرر وارد کرده است. این ویروس در کمتر از یک هفته به بیش از 400000 سرور، از جمله سرورهای کاخ سفید وارد شده است.

ویروس شماره 5: Sasser

Sasser نوعی کرم ویندوزی است که در سال 2004 کشف شد که سرعت کامپیوتر را بسیار کاهش میدهد و حتی ری استارت کردن سیستم را نیز با مشکل رو به رو می کند. این ویروس خطرناک به یک ملیون کامپیوتر نفوذ کرده و مشکلات قابل توجهی را به وجود می آورد. Sasser در قسمت Local Security Authority Subsystem Service (LSASS) رشد و تکثیر می کند و اثرات مخربی در بیمارستان ها، خطوط هوایی، سازمان های حمل و نقل و ... ایجاد می کند.

در پایان باید بگوییم که کامپیوتر ها بسیار شگفت انگیز هستند اما آنها فقط کاری را انجام می دهند که به آن ها گفته شده و برای آن برنا مه ریزی شده اند و دقیقا مشکل زمانی ایجاد می شود که ویروسها به آن ها بگویند که چه کاری انجام بدهند و کنترل برنامه ریزی آن ها را بدست بگیرند که این خود بسیار مخرب است!

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4.7
sigmaمجموع آرا: 20

ایشان کارشناس نرم افزار و مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 115
تعداد کل نظرات : 55
تعداد کل آرا: 770
تعداد کل بازدیدها: 110591
پنج تا از خطرناک ترین ویروس های کامپیوتری تاریخ چه می باشند؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4.7
sigmaمجموع آرا: 20


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)