پنج اشیای کثیفی که هر روز باهاش در ارتباطیم!!!

پنج اشیای کثیفی که هر روز باهاش در ارتباطیم!!!

انسان در زندگی روزمره با اشیایی زیادی در محیط کار و زندگی در ارتباط می باشید، برخی از این اشیاء معمولا به صورت 24 ساعته در دسترس افراد قرار دارد و ما در طول روز با انها در ارتباط می باشیم، غافل از این که ممکن این این آشیاء کثبف ترین اشیای اطراف ما باشد، که در ارتباط با انها توجه به نکات بهداشتی و رعایت اصول بهداشت لازم و ضروری به نظر می رسد.

متخصصان آمریکایی، اعلام کرده اند که در نتیجه توسعه و مدرن شدن کشورها، بعضی از اشیاء و کالاها هر روزه در دسترس مردم قرار گرفته اند و ما با انها در ارتباط می باشیم، اما این اشیاء بر روی خود دارای میکروب های فراوانی می باشند، که می تواند برای انسان مضر باشد و صدمات زیادی را در پی داشته باشد، پنج مورد از اشیایی که دارای میکروب زیاد هستند و کثیف ترین اشیایی هستند که روزانه با آنها در ارتباطیم عبارتند از:

1- پول

2- دستگیره های ناوگان حمل و نقل عمومی

3- صفحه کلید کامپیوتر

4- اسکاچ ظرف شویی

5- کارت های تبلیغاتی و کارت های حمل و نقل عمومی

دانشمندان پیشنهاد می کنند که پس از دست زدن به پول و دستگیره ناوگان حمل و نقل عمومی دست های خود را با دستمال مرطوب پاک کنید.

صفحه کلید کامپیوتر خود را هر چند وقت یکبار ضد عفونی کنید و حتی کارت های حمل و نقل عمومی مانند بلیت های اعتباری مترو و اتوبوس را هم ضد عفونی کنید و در نهایت اسکاچ های ظرفشویی را هفته ای یکبار تعویض نماید. تا زندگی سالمتر و بهتری داشته باشید.  

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 735
تعداد کل نظرات : 33
تعداد کل آرا: 1403
تعداد کل بازدیدها: 46991


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
A
ایرانی ( 2017-10-12 13:41:15 )
باید به این موارد توجه کرد
D
داریوش ( 2017-10-15 10:48:39 )
خوب بود