پلتفرم ها و دستگاه های سنجش هوشمند مصرف انرژی چگونه کار می کنند؟

پلتفرم ها و دستگاه های سنجش هوشمند مصرف انرژی چگونه کار می کنند؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/03/09

در مقاله اینترنت اشیا چگونه به حوزه انرژی کمک می کند؟ درخصوص کاربرد ابزارها و دستگاه هوشمند و متصل به اینترنت اشیا توضیح داده شد. در این مقاله و فیلم نحوه عملکرد پلتفرم ها و دستگاه های سنجش هوشمند مصرف انرژی که با اتصال به شبکه و اینترنت داده های مختص به انرژی را جمع آوری، کنترل و منتقل می کنند، معرفی می شوند.

در سمت مصرف کننده، سیستم های هوشمند مدیریت مصرف انرژی شامل دو مجموعه دستگاه می شوند؛ دستگاه سنجش هوشمند که مصرف هر نوع انرژی(برق، آب، گاز) را اندازه گیری می کند و دستگاه نمایشگر اطلاعات مصرف انرژی که پارامترهای مختلف این مصرف انرژی را به کاربر نشان می دهند. این دستگاه های نمایشگر مصرف انرژی علاوه بر میزان مصرف، معمولا پارامترهایی مانند میزان هزینه شما، میزان مصرف در ساعات مختلف و اقداماتی که می توانید به جهت مدیریت بهتر مصرف انرژی در ساعات و زمان های مختلف انجام دهید را به شما نشان می دهد. این مجموعه از دستگاه ها معمولا از طریق یک شبکه ارتباطی که معمولا شبکه اینترنت نیست(به دلایل امنیتی) به شبکه تامین کننده آن قلم انرژی(گاز یا برق یا آب) متصل می شوند و می توانند اطلاعات مربوط به مصرف شما را هفتگی، روزانه و حتی ساعتی (هرگونه که تعریف شده باشد) به تامین کننده آن انرژی ارسال کنند.

امکان جمع آوری و ارسال اطلاعات به صورت ساعتی و لحظه ای می تواند به شما در مدیریت بهتر مصرف انرژی خانه تان کمک کند. زیرا با در دست داشتن اطلاعات به روز و لحظه ای درخصوص مصرف انرژی شما بهتر می توانید عوامل بالابرنده مصرف انرژی در خانه تان را شناسایی کرده و بطور کل مصرف انرژی را در خانه/محل کار بهتر کنترل و مدیریت کنید.

فیلم زیر به خوبی و به زبانی ساده درخصوص نحوه کارکرد مجموعه دستگاه های سنجش هوشمند انرژی(در سمت کاربر) توضیح می دهد:

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 4.8
مجموع آرا: 5

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 261
تعداد کل نظرات : 113
تعداد کل آرا: 1300
تعداد کل بازدیدها: 293820

نظرات کاربران

*