پرده بکارت چیست؟ سوالاتی در مورد پرده بکارت

پرده بکارت چیست؟ سوالاتی در مورد پرده بکارت
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/06/27

داشتن پرده بکارت برای بسیاری از دختران و مردم مهم می باشد، چرا که در فرهنگ عامیه و سنتی پرده بکارت نشانه پاکی و نجابت دختر محسوب می شود که تنها باید در زمان ازدواج و ارتباط جنسی با همسرش از بین برود، اگر چه پرده بکارت مهم است، ولی جالب است که از لحاظ پزشکی این پرده هیچ وظیفه ای در بدن انسان ندارد ولی با این جال، در بین مردم وجود آن لازم است، از این رو، در این یادداشت اطلاعاتی در مورد پرده بکرات تقدیم شما می شود.

پرده بکارت و یا پرده دختران، در دهانه رحم قرار گرفته است. در دنیا پزشکی پرده بکارت از لحاظ فیزیولوژیکی هیچ وظیفه ای ندارد. پرده بکارت از اندام های خارجی جنین می باشد که در 7 الی 12 هفتگی جنین به وجود می آید. در جنین هایی که جنسیت پسر دارند، دیواره های جنسی با هم متصل می شود و کیسه بیضه را به وجود می آورند. ولی در جنین هایی که دختر می باشند، دیواره های جنسی به چهار بخش تقسیم می شوند و لب های خارجی و داخلی واژن را شکل می دهند. در نتیجه دیواره جنسی که اضافه می ماند، پرده بکارت را به وجود می آورند. در رابطه با پرده بکارت سوالات زیادی مطرح می شود، که برخی از مهمترین آنها عبارتند از:

1- تحقیقات انجام شده توسط دانشمندان نشان می دهد که، این اندام جنسی هیچ وظیفه جدی ندارد و برای ارگانیسم بدن فائده اساسی در بر ندارد. با این حال، گروهی از دانشمندان گفته اند که پرده بکارت سدی در راه دهانه واژن و رحم می باشد، گروه دیگر از دانشمندان گفته اند که، با توجه به ساختار و فرم پرده بکارت نمی تواند سد و محافظ دهانه رحم باشد.

2- در بین حیوانات مختلف تنها در انسان ها نمی باشد که پرده بکارت وجود دارد. در برخی حیوانات هم پرده بکارت وجود دارد. پرده بکارت در بسیاری از حیوانات پستان دار مانند موش، اسب، لمور[1]، خوک و ... وجود دارد. لاکن در انسان ها با حیوانات مختلف می باشد در انسان در اکثر مواقع در زمان رابطه جنسی پاره می شود. ولی در حیوانات پرده بکارت خود به خود بعد از مدتی از بین می رود.

3- پرده بکارات دارای فرم ها و شکل های مختلف می باشد. حتی اثبات شده است که گاهی به صورت مادر زادی پرده بکارت در برخی از دختران وجود ندارد، به طور متوسط در دنیا از هر 2000 نفر زن سه نفر به صورت مادر زادی پرده بکارت ندارند.

4- از لحاظ علمی پرده بکارت ارتجاعی و انعطاف پذیر در مقایسه با انواع دیگر کمتر می باشد، ولی با این حال وجود دارد. چنانکه در زمان رابطه جنسی هم این نوع پرده بکارت پاره نمی شود. این هم یکی از حقیقت هایی می باشد که به صورت پزشکی تایید شده است. به همین دلیل نبود خونریزی در اولین رابطه جنسی به این معنا نیست که دختر قبلا رابطه جنسی داشته است.

5- در حال حاضر، پیشرفت در عرصه پزشکی، سبب شده است که پرده بکارت از بین رفته را دوباره ترمیم کرد. زنان می توانند به روش های مختلف پرده بکرات خود را درمان و ترمیم کنند.

 

[1] - لمورها گروه ویژه‌ای از نخستی‌ها هستند که تنها در ماداگاسکار و جزایر کومورو یافت می‌شوند. بیش از ۶۰ گونه لمور وجود دارد که ۱۷ گونه از آن در لیست گونه‌های در معرض خطر قرار گرفته است. آن‌ها جانورانی اجتماعی هستند. آن‌ها دست و پایی دراز، پنجه‌ها و انگشتانی انعطاف‌پذیر و پوزه‌ای بلند دارند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 4

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 72
تعداد کل آرا: 3059
تعداد کل بازدیدها: 303010

نظرات کاربران

*